Sika sfinalizowała przejęcie Grupy MBCC

19.04.2023

Firma wzmocniła dzięki temu pozycję lidera zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej.

  • Sika przejmuje biznes MBCC generujący sprzedaż netto w wysokości 2,1 miliarda CHF w 2022 roku
  • Oczekiwane roczne synergie wynoszą od 160 do 180 mln CHF do 2026 roku
  • Połączona siła innowacyjna Sika i MBCC przyspieszy zrównoważony rozwój przemian w całej branży budowlanej
  • Sika ma osiągnąć sprzedaż przekraczającą 12 miliardów CHF w 2023 roku

Sika sfinalizowała przejęcie Grupy MBCC po otrzymaniu wszystkich niezbędnych aprobat prawnych. Dzięki tej wysoce komplementarnej transakcji firma wzmacnia swój zasięg geograficzny zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Poszerza tym samym swoją gamę produktów i usług w pełnym cyklu życia budynku oraz przyspiesza zrównoważoną transformację branży budowlanej.

 

MBCC Group, z siedzibą w Mannheim w Niemczech, dawniej należąca do spółki zależnej Lone Star Funds, prowadzi działalność w zakresie systemów konstrukcyjnych i systemów domieszek. Aby domknąć transakcję oraz spełnić wymogi regulacyjne, Sika sprzedała aktywa z Grupy MBCC z zakresu domieszek chemicznych w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Europie, Australii i Nowej Zelandii przekazując tę część biznesu grupie kapitałowej o międzynarodowym zasięgu – funduszowi kapitałowemu Cinven. Firma przejęta przez Sika wygenerowała sprzedaż 2,1 miliarda CHF w 2022 roku, zatrudnia 6200 osób i prowadzi działalność w ponad 60 krajach i 95 zakładach produkcyjnych.

 

To historyczny czas dla Sika. Z radością witamy pracowników MBCC w naszej rodzinie. Wyruszamy razem w ekscytującą podróż tworząc wspólnie historię rozwoju firmy. Razem zapewnimy  naszym klientom lepszą, światowej klasy wydajność i opracujemy bardziej innowacyjne i zrównoważone rozwiązania – Thomas Hasler, CEO.

 

Po pomyślnym domknięciu fuzji, portfolio zrównoważonych produktów Sika zostanie dodatkowo wzbogacone o innowacyjne technologie MBCC. Dzięki temu zaoferuje szeroką i wszechstronną gamę rozwiązań umożliwiających zrównoważoną transformację branży budowlanej, co pomoże klientom w redukcji ich śladu węglowego.

 

Klienci odniosą korzyści z udoskonalonej i wydajniejszej sieci dystrybucji we wszystkich obszarach rynku budowlanego. Sika spodziewa się wygenerować roczne synergie w przedziale od 160 do 180 CHF mln do 2026 r. Połączona Grupa ma osiągnąć sprzedaż przekraczającą 12 mld CHF w 2023 r.

 

Silka

 

Profil korporacyjny Sika

Sika jest firmą zajmującą się specjalistyczną chemią budowlaną, która ma wiodącą pozycję w zakresie rozwoju i produkcji systemów i produktów do klejenia, uszczelniania, tłumienia, wzmacniania i ochrony w sektorze budowlanym i motoryzacyjnym.

Sika ma filie w 101 krajach na całym świecie i produkuje w ponad 300 fabrykach. Ponad 27 500 pracowników wygenerowało roczną sprzedaż w wysokości 10,49 mld CHF w 2022 roku.

 

Materiał promocyjny firmy Sika

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.