Samodzielne funkcje techniczne

26.11.2007

Już od 29 listopada zacznie obowiązywać zmienione rozporządzenie dotyczące samodzielnych funkcjach technicznych w budownictwie.

Czynności inspekcyjno-kontrolne w organach nadzoru budowlanego oraz praca w organach administracji rządowej albo jednostek samorządu terytorialnego realizujących niektóre zadania zarządcy drogi publicznej – według nowych przepisów zaliczać się będą do praktyki zawodowej na budowie.
Zmodyfikowany został również załącznik nr 1 „wykaz wykształcenia odpowiedniego i pokrewnego dla poszczególnych specjalności i uprawnień budowlanych” w części dotyczącej dwóch specjalności: architektonicznej oraz instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Powyższe zmiany znajdują się w DzU nr 210, poz. 15280.

Źródło (tekst): Rzeczpospolita

 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.