S7 Modlin-Czosnów – jest umowa na budowę

12.05.2020

Kontrakt na realizację drogi ekspresowej S7 na odcinku Modlin-Czosnów w województwie mazowieckim podpisała dziś firma Budimex S.A.

 

 

Fot. Krzysztof Nalewajko/GDDKiA

 

Droga S7 Modlin-Czosnów, którą wybuduje Budimex, ma mieć długość 9,7 km. Będzie to trasa o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu w każdą stronę. Powstanie też blisko 20 km dróg serwisowych. Wykonawca zajmie się m.in. poszerzeniem istniejącej drogi, budową węzłów i połączeń dla ruchu lokalnego między węzłami, budową mostów w ciągu przyszłej S7 oraz wiaduktów w ciągu i nad drogą ekspresową, a także rozbuduje dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. W ramach inwestycji powstaną także ekrany akustyczne oraz przejścia dla zwierząt. Na moście na Wiśle w Zakroczymiu powstaną chodnik (na nitce obiektu w kierunku Warszawy) oraz ścieżka rowerowa (na nitce obiektu w kierunku Gdańska). Wykonane zostaną także m.in. miejsce obsługi podróżnych oraz tunele dla pieszych.

W ramach umowy Budimex będzie też odpowiedzialny za przygotowanie projektu budowlanego oraz uzyskanie niezbędnych decyzji. Prace budowlane będą prowadzone przy ruchu samochodowym.

Planowany termin ukończenia prac to listopad 2023 roku. Przy czym najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca ma złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Wartość inwestycji wynosi 486 827 545 zł netto.

 

Przeczytaj też: Jest umowa na S7 Moczydło-Miechów

Południowa Obwodnica Warszawy nie zostanie ukończona w terminie

 

Rys. GDDKiA

 

Kalendarium S7 Modlin–Czosnów:

  • 19 sierpnia 2019 r. – ogłoszenie przetargu nieograniczonego
  • 28 listopada 2019 r. – otwarcie ofert
  • 19 marca 2020 r. – wybór najkorzystniejszej oferty
  • 12 maja 2020 r. – podpisanie umowy z zwykonawcą

 

Modlin-Czosnów to trzeci odcinek prac w ramach dostosowania DK7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk-Czosnów. Oferty na budowę dwóch kolejnych odcinków drogi S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem: Siedlin–Załuski (o długości 12,9 km) oraz Załuski–Modlin (12 km), GDDKiA otworzyła 21 listopada 2019 r. W przypadku pierwszego z odcinków trwa wybór najkorzystniejszej oferty. W stosunku do drugiego odcinka złożone zostało odwołanie od wyboru oferty najkorzystniejszej, które rozpatruje Krajowa Izba Odwoławcza.

 

Źródło: Budimex S.A., GDDKiA

 

Czytaj także: Trasa S7: Modlin – Czosnów oraz Moczydło – Miechów

Druga nitka tunelu na Zakopiance przebita

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in