S6 Goleniów-Koszalin w budowie

10.03.2017

Wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem są już w budowie.

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzje zezwalające na realizację inwestycji drogowej dla 2 ostatnich odcinków: Nowogard–Płoty (o długości 20,3 km) i Ustronie Morskie–Koszalin (o długości 24,2 km). Na 4 odcinkach, dla których decyzje ZRID zostały wydane wcześniej, są już prowadzone prace przygotowawcze. Cała trasa od Goleniowa do Koszalina liczy niemal 120 km długości, a wraz z budowaną od wiosny ubiegłego roku obwodnicą Koszalina i Sianowa – prawie 140 km. Łączna wartość kontraktów na realizację odcinków Goleniów–Koszalin to ok. 2,2 mld zł. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w 2019 r.

 

 

Na odcinku Goleniów–Modlimowo droga ekspresowa S6 zostanie wybudowana w pobliżu obecnej drogi krajowej nr 6. Następnie trasa będzie przebiegać w kierunku Kołobrzegu i w rejonie Bielic połączy się z obwodnicą Koszalina i Sianowa.

Nowa droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Łącznie na trasie S6 Goleniów–Koszalin powstanie 11 węzłów drogowych, 111 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady i przejścia dla zwierząt), 6 (3 pary) Miejsc Obsługi Podróżnych i 3 Obwody Utrzymania Drogi Ekspresowej.

 

Źródło: MIiB

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.