Rozbudowa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

22.09.2010

Poznański Oddział HOCHTIEF Polska podpisał umowę na rozbudowę Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wartość kontraktu wynosi 39,7 mln zł netto.

Prace realizowane na zlecenie Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu obejmują budowę nowego budynku dydaktyczno-warsztatowego wraz z wykonaniem otaczającej infrastruktury. Nowy budynek powstanie u zbiegu ulic Traugutta i Krasińskiego i zajmie powierzchnię ponad 13 000 mkw. Znajdzie się w nim Centrum Sztuk Użytkowych i Centrum Innowacyjności. 

 

 

Obiekt będzie miał cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Jego wysokość do poziomu attyki sięgnie 25 m. Najwyższe kondygnacje obiektu zostały wycofane w miejscu jego zetknięcia się z sąsiadującymi kamienicami, dzięki czemu zmniejszono różnice wysokości budynków. Na parterze zaprojektowano pracownie projektowe i studia ceramiki i szkła. Tu także studenci będą mogli pracować w specjalnie stworzonej dla nich mini hucie do wytopu szkła. Oprócz pracowni i laboratoriów na parterze swoje miejsce znajdzie dostępna dla gości z zewnątrz galeria sztuki. Na wyższych poziomach Centrum znajdą się między innymi trzy sale seminaryjne, dwie mniejsze i jedna większa, która będzie mogła pomieścić 150 studentów.

W części podziemnej poza parkingiem umieszczono m.in. magazyny pracowni rzeźby, ceramiki, wzornictwa oraz szkła. Obiekt został zaprojektowany w formie prostej bryły okrytej szklaną elewacją. Przeszklone ściany nadają budynkowi lekkości, a ogród, który stanowi centralny punkt Akademii, odbija się od elewacji, przez co zyskuje charakter  rozszerzającego się parku.

Prace budowlane przy realizacji obiektu rozpoczną się we wrześniu 2010 r. i zakończą wiosną 2012 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.