RotoQ z lepszym parametrem Uw

26.04.2017

Ile ciepła tracimy przez okna? Informacji na ten temat udzieli nam współczynnik przenikania ciepła całego okna wyrażony skrótem Uw. Im niższa jego wartość, tym lepiej okno ogranicza straty energii.

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązujący minimalny parametr przenikania ciepła dla okien dachowych nie może być wyższy niż 1,3 W/m2K. Z kolei od 2021 r. współczynnik przenikania ciepła nie będzie mógł przekroczyć wartości 1,1 W/m2K.

– Wprowadzamy do sprzedaży ulepszoną wersję drewnianego okna obrotowego RotoQ – naszego flagowego modelu. Lekko zmodernizowana wersja RotoQ z pakietem trzyszybowym ma teraz jeszcze niższy współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,77 W/m2.K. Jeżeli do okna dołączymy zestaw przyłączeniowy MDA, który poprawia parametr cieplny o kolejne 0,1 W/m2.K, to w sumie uzyskamy Uw na poziomie 0,67 W/m2.K – mówi Tadeusz Małyska, ekspert Roto Okna Dachowe, Trener Roto Campus.

RotoQ to klasyczny model okna obrotowego. Drewniane okna z prostym montażem „na klik” w harmonijny sposób łączą się z dachem, tworząc z nim spójną aranżację. Wygodna klamka o ergonomicznym kształcie, umieszczona u góry okna, zapewnia komfort przy jego otwieraniu i zamykaniu. Okno wyposażone jest w bloki termoizolacyjne w standardzie, które zabezpieczają dom przed utratą ciepła. Do okien RotoQ producent przygotował szeroką gamę akcesoriów wewnętrznych i zewnętrznych, opracowanych tak, aby ułatwić prace montażowe. Produkt dostępny jest w 28 rozmiarach – nawet w rozmiarze 134/160, a także w kolorze białym lub w kolorze naturalnego drewna, który stanowi ponadczasowy trend w aranżacji wnętrz.

 

 

Okno RotoQ z pakietem trzyszybowym

Współczynnik przenikania ciepła okna Uw: 0,77 W/(m2.K)

Współczynnik przenikania ciepła pakietu Ug: 0,5 W/(m2.K)

Pakiet szybowy: dwukomorowy, wypełniony kryptonem, z ciepłymi ramkami dystansowymi, od zewnątrz i w środku szyba hartowana, na zewnątrz powłoka antyroszeniowa, od wewnątrz szyba bezpieczna klejona

Profile: rama skrzydła o wysokości aż 11,5 cm z drewna sosnowego pomalowanego trzema warstwami lakieru

Wyposażenie: klamka, wentylacja w formie rozszczelnienia, blok izolacyjny Termo WD z elastycznego polietylenu

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.