Rośnie biurowiec PRIME Corporate Center

08.10.2014

Trwają intensywne prace związane z realizacją podziemia na budowie PRIME Corporate Center. Budynek biurowy klasy A, który powstaje przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie, będzie nową główną siedzibą Raiffeisen Polbank.

Budowa tego 83-metrowego wieżowca rozpoczęła się w II kwartale 2014 r., a ma zakończyć się w I kwartale 2016 r. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem, a na placu budowy zakończona została już m.in. konstrukcja ścian szczelinowych oraz fragmenty stropów potrzebnych do usztywnienia całości podziemia na etapie prowadzenia robót budowlanych. Zaawansowane są również prace związane z betonowaniem płyty fundamentowej, której zakończenie planowane jest w połowie października br. Na początku stycznia 2015 r. generalny wykonawca inwestycji – firma Warbud – rozpocznie wznoszenie 23 kondygnacji nadziemnych.

 

 

Za projekt architektoniczny PRIME Corporate Center odpowiada pracownia architektoniczna Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago współpracująca lokalnie z firmą Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „bardzo dobry”. Oprócz eleganckiej, przeszklonej elewacji, budynek wyróżni najwyższa jakość wykończenia wnętrz, w tym lobby recepcyjnego oraz powierzchni wspólnych.

Głównym najemcą biurowca będzie Raiffeisen Polbank, który zajmie ponad 90% powierzchni dostępnej w budynku, w tym także całą powierzchnię handlowo-usługową na parterze. Umowa została zawarta na 19 500 m² przez Golub GetHouse oraz Raiffeisen Polbank.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.