REHVA – Federation of European Heating and Air-Conditioning Association – 2007 Helsinki

20.09.2007

W dniach 8 – 10 czerwca 2007 w Helsinkach odbyło się doroczne Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Ogrzewnictwa i Wentylacji REHVA. Organizacja zrzesza około 110 000 inżynierów z 29 państw. Polskę reprezentował Vice Prezes PZITS prof. Bogdan Mizieliński.

Jak co roku omówiono sprawy organizacyjne i finansowe oraz skonkretyzowano kierunki współpracy z takimi organizacjami jak: ASHRAE, Eurovent, AIVC. Podkreślono także współpracę z agendami Unii Europejskiej i aktywne uczestnictwo w pracach CEN przy przygotowaniu norm europejskich. Równolegle do obrad plenarnych pracowały komitety merytoryczne – Komitet Techniczny, Komitet ds. Publikacji, Komitet Edukacji i inne. Bieżące informacje o działalności oraz wybrane artykuły fachowe publikowane są w wydawanym cyklicznie REHVA Journal. W ramach prac edukacyjnych wydano kilka poradników o następujących tytułach: „belki chłodzące”, „efektywna wentylacja”, „wentylacja wyporowa”, „klimat wewnętrzny w pomieszczeniach biurowych”, „wentylacja a dym papierosowy” i inne. W przygotowaniu są następne poradniki o roboczych tytułach: „nisko temperaturowe ogrzewanie i wysoko temperaturowe chłodzenie”, „czystość systemów wentylacyjnych”, „higieniczne wymagania w stosunku do urządzeń i systemów klimatyzacyjnych”, „CFD w projektowaniu wentylacji”. Przekazano także prośbę do PZITS o uzupełnienie o nowe hasła międzynarodowego słownika branżowego gdzie język polski jest jednym z 6-ściu języków podstawowych. REHVA jako organizator konferencji CLIMA 2000 ustaliła, że następne spotkanie – CLIMA 2010 – odbędzie się w Turcji. W końcowej części obrad prezydentem elektem wybrano francuza Pana Francisa Allard i ustalono, że kolejne walne zgromadzenie odbędzie się w Berlinie w maju 2008r.
 
 
 
 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.