Przyspiesza budowa Hanza Tower

14.02.2019

J.W. Construction zapowiada przyspieszenie prac nad wieżowcem Hanza Tower w centrum Szczecina. Wysokościowiec będzie najwyższym obiektem biurowo-apartamentowym pomiędzy Berlinem a Warszawą.

 

 

Hanza Tower powstaje przy Alei Wyzwolenia. W 30-kondygnacyjnym wieżowcu ma znaleźć się prawie 500 luksusowych apartamentów, biur i lokali. Zakończenie prac nad Hanzą planowane jest na czerwiec 2020 r.

Od listopada 2018 r., po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym generalnym wykonawcą, prace nad ukończeniem budowy znacznie przyspieszyły. Realizowane są one przede wszystkim przez szczecińskie firmy budowlane pod bezpośrednim nadzorem kadry J.W. Construction. To pozwoliło na sprawniejszą organizację budowy i podjęcie decyzji, aby na teren budowy sprowadzić najnowocześniejszą pompę do betonu Schwing America i zlokalizować ją na wysokości 12. kondygnacji. Na budowach w Polsce dostępne są tylko dwie pompy takiej klasy.

 

 

– Osoby zajmujące się profesjonalnie budownictwem wiedzą, że przy budowie tak nowoczesnych i wysokich budynków, jakim jest Hanza Tower, problemem jest dostarczanie na czas i bez przeszkód betonu na najwyższe kondygnacje. Przy niższych budynkach beton podawany jest z poziomu ulicy. Przy budynkach wysokich jest to utrudnione i czasochłonne. Zainstalowanie urządzenia zwanego potocznie „pająkiem” na wysokości 10 kondygnacji i hydrauliczne podnoszenie go wraz z kolejnymi kondygnacjami pozwala realizować prace trzy razy szybciej niż w podejściu tradycyjnym. Liczymy, że zaprzężenie do prac tego nowoczesnego i wydajnego narzędzia znacząco przyspieszy działania, co pozwoli oddać mieszkania co najmniej zgodnie z obowiązującym terminem – ocenia Grzegorz Kawecki, dyrektor realizacji w J.W. Construction Holding S.A.

 

Czytaj też: Varso rośnie w Warszawie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in