Przybyło inżynierów z uprawnieniami

20.12.2011

2260 osób w całym kraju pomyślnie zdało egzamin na uprawnienia budowlane w czasie jesiennej sesji egzaminacyjnej w 2011 r. W niektórych okręgowych izbach wręczono już decyzje o nadaniu uprawnień budowlanych.

Do pierwszego etapu II sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane w 2011 r., czyli testu pisemnego przystąpiło w całym kraju ponad 2600 osób. Najwięcej zdających było w izbie mazowieckiej (ok. 300), następnie śląskiej (ponad 290), małopolskiej (ponad 280), dolnośląskiej (ponad 240) i pomorskiej (ponad 220). Najmniej osób zdających na uprawnienia budowlane było w izbach lubuskiej i opolskiej (po 50), ale jest to też zrozumiałe, gdyż są to najmniejsze izby w strukturze PIIB.

Do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane dopuszczono w kraju prawie 2540 osób. W sumie we wszystkich izbach okręgowych egzamin ustny zdało 2260 osób. Najlepiej odpowiadali zdający egzamin ustny w izbach: opolskiej, lubelskiej, zachodniopomorskiej, warmińsko-mazurskiej i łódzkiej.

 

Wręczanie decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych w Podlaskiej OIIB

Fot. Podlaska OIIB

 

Osoby, które pozytywnie zdały egzamin na uprawnienia budowlane, otrzymują decyzje o nadaniu uprawnień budowlanych podczas uroczystości połączonej z ceremonią ślubowania nowo uprawnionych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych. Uroczystość ta to szczególne wydarzenie dla każdej z nich i dla każdej z okręgowych izb. Towarzyszy im zawsze podniosła atmosfera. Pierwsze ceremonie odbyły się już m.in. w izbie podlaskiej, opolskiej i zachodniopomorskiej. Następne zaplanowano na początek 2012 r.

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.