Przewodnik Projektanta – publikacja o projektowaniu w budownictwie

09.06.2020

Przewodnik Projektanta to kwartalnik ukazujący się już od kilku lat na naszym rynku. Drukowana wersja publikacji Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa jest dostarczana członkom PIIB łącznie z miesięcznikiem Inżynier budownictwa. Przewodnik Projektanta jest również dostępny w postaci e-wydania – pdf jest zamieszczony na stronie www.izbudujemy.pl/oferta.

W publikacji wydanie nr 2/2020 dużo miejsca poświęcono zmianom w prawie: nowa ustawa Prawo zamówień publicznych, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r., a także nowelizacja przepisów ustawy Prawo budowlane w zakresie samowoli budowlanej, wchodząca w życie we wrześniu 2020 r. W Przewodniku Przewodnika są również artykuły techniczne, związane projektowaniem, m.in. ociepleń budynków w systemie ETICS, systemów drenowania, a także dotyczące rozwiązywania problemów z akustyką obiektów oświatowych czy odpowiedniego wykonywania hydro- i termoizolacji dachów zielonych. Poruszane są zagadnienia, m.in. otwartych interfejsów wymiany w BIM, modelowania matematycznego i komputerowej symulacji w kontekście zaawansowanych systemów sterowania i kontroli oczyszczalni ścieków, a także o współczesnych systemach sterowania ruchem kolejowym.

W Przewodniku Projektanta jest zamieszczany szeroki zakres tematyczny, gdyż go kierujemy do szerokiego kręgu odbiorców – do projektantów z branży budowlanej. Zamówienia na drukowane wydania publikacji można złożyć wypełniając formularz zamieszczony na stronie: www.izbudujemy.pl/formularze/przewodnikprojektanta.

W kolejnym wydaniu – we wrześniu 2020 r. – będzie zamieszczonych wiele ciekawych artykułów, napisanych przez specjalistów w swojej branży. Będziemy opisywać m.in. wybrane zagadnienia dotyczące projektowania żelbetowych zbiorników sprężonych, systemów elewacyjnych z zastosowaniem szkła, systemu odzysku wody szarej oraz uzysku energii z kolektorów słonecznych w hali produkcyjnej.

PRZEWODNIK PROJEKTANTA
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE – W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

1. Kto wydaje publikację?

Publikacja wydawana jest przez liczące się na rynku budowlanym Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, które istnieje od 2004 roku. Z powodzeniem realizuje założenia rozpowszechniania informacji, a także dokonuje prezentacji firm związanych z szeroko pojętym budownictwem. Sztandarowym pismem Wydawnictwa jest miesięcznik Inżynier Budownictwa.
2. Co zawiera publikacja?
Publikacja stanowi zbiór informacji dla osób projektujących, dotyczących technologii i metod projektowania z zastosowaniem produktów dostępnych na naszym rynku. Przedstawiana jest również tematyka związana z obowiązującymi regulacjami prawnymi i procedurami z zakresu wykonywania działań projektowych w procesie inwestycyjnym. Do publikacji zapraszamy również firmy, które chcą zaoferować projektantom ciekawe i nowatorskie, ale również typowe rozwiązania z zastosowaniem ich produktów, wykorzystywanych zarówno przy wznoszeniu konstrukcji, jak również przy wykańczaniu obiektów budowlanych.
3. Do kogo kierowana jest publikacja?
Publikacja kierowana jest głównie do osób z uprawnieniami budowlanymi, przede wszystkim do projektantów, ale także do wykonawców.
4. W jakiej formie publikacja jest dostępna?
Publikacja jest dostępna w wersji papierowej, w nakładzie 5000 egz., ale również jako e-wydanie, zamieszczone na naszych stronach internetowych www.inzynierbudownictwa.pl i www.izbudujemy.pl
5. Jaki jest harmonogram publikacji?
Przewodnik Projektanta nr 2/2020 – e-wydanie dostępne już na naszych stronach

Przewodnik Projektanta nr 3/2020 – wydanie we wrześniu 2020 r. Już teraz można składać zamówienia na stronie https://www.izbudujemy.pl/formularze/przewodnikprojektanta/

Przewodnik Projektanta nr 4/2020– dostępny w grudniu 2020 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.