Przejęcie Betonwerk Neu – Ulm: strategiczny krok Grupy ACO do wzmacniania wiodącej pozycji rynkowej

Artykuł sponsorowany

09.05.2024

W drugiej połowie ubiegłego roku Grupa ACO, lider w dziedzinie technologii odwadniania, dokonała strategicznej akwizycji, przejmując niemieckie przedsiębiorstwo Betonwerk Neu-Ulm.

 

Pozyskanie Betonwerk Neu-Ulm stanowi kolejny krok w rozwoju ACO na wielu europejskich rynkach, w tym także w Polsce. Betonwerk to wiodący producent szczelinowych, monolitycznych systemów odwadniania typu I, wyróżniający się szerokim zakresem oferty produktowej, wysoką jakością oraz uznaną marką.

 

ACO

 

To strategiczne przejęcie, łączące innowacyjność i tradycję w dążeniu do doskonalenia rozwiązań odwodnieniowych, umożliwia integrację zaawansowanych technologii polimerbetonowych grupy ACO z bogatym doświadczeniem Betonwerk w produkcji rozwiązań betonowych. Akwizycja ta otwiera nowe możliwości rozwoju ACO w różnych segmentach rynku – od lekkich aplikacji w obiektach komercyjnych po najbardziej wymagające zastosowania w warunkach dużych obciążeń np. przemysł, lotniska czy porty.

 

Alexander Airich, Dyrektor Zarządzający ACO GmbH oraz Betonwerk New – Ulm, podkreślił, że „ww. integracja pozwala przede wszystkim na rozszerzenie oferty produktowej, szczególnie o system „Pfuhler Rinne” w najwyższych klasach obciążeń. Dzięki temu ACO wzmacnia swoje kompetencje w realizacji różnorodnych projektów w całej Europie”.

 

Akwizycja Betonwerk New – Ulm to także ważny element rozwoju ACO w Polsce, szczególne w obliczu dalszego wzrostu inwestycji infrastrukturalnych w naszym kraju.

 

Tomasz Łapa, Prezes Zarządu ACO Polska, dodał, że „ta akwizycja wpisuje się w długoterminową strategię rozwoju działalności i wzmacnianie naszej wiodącej pozycji na krajowym rynku systemów odwadniania; przejęcie Betonwerk Neu-Ulm to również zwiększenie możliwości produkcyjnych i rozwój kompetencji w obszarze technologii, które mają kluczowe znaczenie dla branży odwodnień”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in