Przebudowano dworzec w Piastowie

17.12.2014

Nowoczesny, bardziej estetyczny, funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – taki jest zmodernizowany dworzec w Piastowie. Obiekt został oddany do użytku podróżnych 12 grudnia.

Dworzec zmienił swój zewnętrzny wygląd, odnowiona została elewacja, wymieniono chodniki i zamontowano ławki. Wewnątrz budynku wymienione zostały wszystkie instalacje, dzięki czemu zmniejszą się koszty jego utrzymania. Na dworcu zamontowano również nową stolarkę okienną i drzwiową.

Na nowo zaaranżowano przestrzeń dworca, co pozwoliło na zwiększenie powierzchni do komercyjnego zagospodarowania. W obiekcie już wkrótce znajdą się m.in. salonik prasowy, kawiarnia i kwiaciarnia. Sprzedaż biletów będzie prowadzona w biletomacie, który znajduje się w budynku dworca.

 

 

Dzięki modernizacji dworzec w Piastowie stał się bardziej funkcjonalny. Pojawiły się tam udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych toalety. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będzie całodobowa ochrona, w obiekcie zainstalowany został również monitoring.

Ze względu na zabytkowy charakter dworca, wszystkie przeprowadzone tam zmiany zostały wcześniej uzgodnione z konserwatorem zabytków. Koszt przebudowy dworca wyniósł ok. 1,6 mln zł.

 

Źródło: MIiR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in