Powstanie nowy most na Narwi

19.08.2019

Na Narwi niedaleko Ostrołęki zostanie wybudowany most. Koszty budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi oszacowano na 61 mln zł.

 

Nowy most na Narwi powstanie w miejscowości Teodorowo niedaleko Ostrołęki i zastąpi zlikwidowaną ze względów bezpieczeństwa przeprawę promową. W ramach inwestycji zbudowany zostanie most wraz z drogą dojazdową łączącą drogę krajową nr 61 z drogą powiatową 2539 w miejscowości Łęg Przedmiejski. Zaplanowano łącznie 3,7 km nowych dróg dojazdowych. Most będzie miał długość ponad 221 m i szerokość ponad 12 m.

 

Sprawdź teź: BIM w projektowaniu i realizacji mostów

 

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu Mosty dla Regionów. Powiat ostrołęcki otrzyma dofinansowanie na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę tej inwestycji. Koszt przygotowania dokumentacji to około 1,5 mln zł, z czego ponad 1,1 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. Szacunkowy koszt budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi to około 61 mln zł.

 

Fot. Narew w Ostrołęce (stock.adobe / Aleksander)

 

O programie Mosty dla Regionów

Budżet programu wynosi około 2,3 mld zł. W naborze o dofinansowanie etapu przygotowania dokumentacji na budowę przepraw samorządy złożyły 75 wniosków. O dofinansowanie dokumentacji projektowej ubiegają się jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli z 14 województw.

 

MIiR

 

Zobacz też: Najdłuższy morski most na świecie. Gdzie jest i jak wygląda?

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.