Powstańców 7D – mieszkania premium w centrum Wrocławia

27.06.2024

Powstańców 7D to apartamentowiec, który powstaje w historycznej części miasta. Będzie to drugi budynek mieszkaniowy w Polsce z własną kolekcją sztuki.

 

Powstańców 7D

 

Powstańców 7D będzie wrocławskim debiutem marki premium Archicom Collection. W inwestycji przy ulicy Powstańców Śląskich, jednej z najbardziej znanych, reprezentacyjnych arterii Wrocławia, powstanie apartamentowiec, którego efektowna dominanta sięgnie 17. piętra. Najbardziej wyjątkowymi mieszkaniami będą dwupoziomowe apartamenty mające aż 185 m² powierzchni. Ich położenie na najwyższych kondygnacjach, a także wysokie przeszklenia zapewnią piękny widok na dolnośląską stolicę. Do dyspozycji lokatorów będą też tarasy, które w letnich miesiącach staną się naturalnym przedłużeniem strefy relaksu lub prywatnym zieleńcem.

Powstańców 7D – projekt krakowskiego studio SAO Architecture wpisuje się w klimat historycznego Przedmieścia Południowego. Apartamentowiec będzie miał elewacje z takich materiałów jak szkliwiona płytka klinkierowa czy panele lśniące odcieniami miedzi. Elegancji budynkowi dodadzą także modernistyczne łuki, a przyziemie zaprojektowane zostało z dominującym wykorzystaniem przeszkleń. Rozwiązanie to wprowadzi formę cokołu oraz nada lekkości zaprojektowanej bryle. Główne wejście do budynku przywita eleganckim lobby z efektowną recepcją wykonaną z serpentynitu – rzadkiego kamienia pochodzącego z Dolnego Śląska. To subtelne nawiązanie do wnętrz reprezentacyjnych kamienic, które w tej części miasta budowano w XIX w. dla najzamożniejszych wrocławian. Za projekt wnętrz części wspólnych odpowiada zespół wrocławskiej pracowni CUDO.

Projekt Powstańców 7D to druga inwestycja w portfolio Archicom Collection po zaprezentowanych w maju Apartamentach M7 w Warszawie, pierwszym budynku apartamentowym w Polsce posiadającym własną kolekcję sztuki. Gwiazdą kolekcji Apartamentów M7 jest legendarny fotograf Helmut Newton. Kolekcja przygotowana dla wrocławskiej inwestycji pozostaje na razie tajemnicą, ale inwestor zapewnia, że nie zabraknie tam nazwiska artysty ze światowej półki.

 

Źródło: Archicom

 

Przeczytaj też:

Osiedle Przystań Reymonta we Wrocławiu w II etapie

Gwarna – nowe mieszkania we Wrocławiu

Miernicza 9 we Wrocławiu odrestaurowana

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in