Powstaje nowa siedziba ChAT w Warszawie

25.04.2017

STRABAG rozpoczął prace przy budowie nowej siedziby Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

W nowym gmachu będą funkcjonowały dwa wydziały: teologiczny i pedagogiczny.

Obiekt o powierzchni całkowitej 9,6 tys. m kw. powstanie u zbiegu ulic Broniewskiego i Duracza w Warszawie. Realizacja inwestycji potrwa do czerwca 2018 r. i wyniesie 25,3 mln zł netto. Fundusze na realizację inwestycji pochodzą z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Formę budynku tworzyć będzie nieregularna, piętrowa bryła z dużymi przeszkleniami, które w efektowny sposób wyeksponują jego wnętrze. Elewacja utrzymana zostanie w kolorze szarym, nadając całości nowoczesny i minimalistyczny styl.

W ramach realizacji nowej siedziby ChAT STRABAG przeprowadzi rozbiórkę istniejącego na działce pawilonu i wybuduje 3-piętrowy budynek dydaktyczno-administracyjny. Ponadto spółka wykona instalacje wewnętrzne (wodno-kanalizacyjne, elektryczne, teletechniczne, telekomunikacyjne, wentylacyjne i centralne ogrzewanie) oraz sieć zewnętrzną, w tym kanalizację sanitarną, deszczową, sieć wodociągową oraz likwidację przyłącza gazowego. Powstanie nowy układ drogowy i ciągi piesze wykonane z kostki betonowej oraz płyt ażurowych.

 

 

Liczby:

– kubatura 42 186 m3

– powierzchnia całkowita 9684 m2

– powierzchnia użytkowa 7301 m2

– powierzchnia terenu 5236 m2

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in