Poprawa transportu do Portu Gdynia

10.04.2019

Port Gdynia podpisał umowę z wykonawcą – konsorcjum, którego liderem jest firma Colas Rail Polska – na „Rozbudowę dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia – przebudowę i elektryfikację”.

 

Fot. Iwankgb/Wikipedia

 

Wartość inwestycji kolejowej w Porcie Gdynia to ponad 53 mln zł netto. Prace obejmą m.in. kompleksową przebudowę ok. 6 km toru i 12 rozjazdów wraz z podtorzem oraz odwodnieniem, budowę sieci trakcyjnej nad wszystkimi torami oraz systemu sterowania ruchem kolejowym (srk) wraz z adaptacją i wyposażeniem na potrzeby srk pomieszczeń w istniejącym budynku.

Efektem prac kolejowych będzie wzrost prędkości pociągów i zwiększenie dopuszczalnych nacisków pociągów towarowych. Skróci się czas dowozu i wywozu ładunków od i do odbiorców.

Termin realizacji: 21 miesięcy.

 

Źródło: MI, Colas Rail Polska

 

Czytaj też: Problematyka utrzymania nieużytkowanych mostów kolejowych na przykładzie linii nr 368 w zachodniej Wielkopolsce

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.