Polska Architektura 2010

16.03.2011

Z początkiem marca 2011 r. na stronach internetowych wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL ruszył plebiscyt na najciekawsze wydarzenia w polskiej architekturze minionego roku

Plebiscyt Polska Architektura XXL rozgrywany jest w tym roku już po raz trzeci. Redakcja wortalu oraz zaproszeni eksperci wytypowali spośród zgłoszeń 54 najważniejsze obiekty i wydarzenia 2010 r. Wybór jest naprawdę imponujący – w sumie o głosy walczyć będzie ponad pięćdziesięciu kandydatów w dziewięciu kategoriach.

Ilość propozycji w poszczególnych kategoriach jest zróżnicowana. Niektóre obiekty walczyć będą o głosy w kilku kategoriach. Są też takie, jak krakowskie Muzeum Lotnictwa Polskiego czy hala sportowa w Bytomiu, które znalazły się w plebiscycie już po raz drugi. W roku ubiegłym były 'kandydatami w budowie', a do użytku oddane zostały w 2010 r.

W zamierzeniu twórców wortalu SZTUKA-ARCHITEKTURY.PL projekt „Polska Architektura XXL” ma być próbą skatalogowania najważniejszych osiągnięć polskiej architektury każdego roku. Formularz głosowania i prezentacje kandydatów można znaleźć na dole strony głównej. Głosowanie potrwa do 5 maja.

 

W kategorii „Kultura i nauka” oraz „Ekologia” o uznanie internautów ubiega się Centrum Nauki Kopernik w Warszawie autorstwa RAr2 Laboratorium Architektury (artykuł nt. CNK ukazał się w nr. 03/2011 „Inżyniera budownictwa” oraz na naszej stronie)

 

W kategorii „Biura” wytypowany został biurowiec firmy Roedl & Partner w Gliwicach autorstwa katowickiego biura medusa group

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.