Podkarpacka OIIB – impas przełamany

04.12.2017

21 października br. obradował w Rzeszowie Zjazd Nadzwyczajny Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Zakończył on kryzys panujący w PDK OIIB od 21 kwietnia br., kiedy to, na skutek niemożności zwołania kworum, zjazd izby się nie odbył, podobnie jak i kolejny zwołany 9 września, który również, nie dysponując wymaganą liczbą głosów, nie mógł się odbyć.

Zwołany 21 października Zjazd Nadzwyczajny, posiadający już wymagane kworum, odwołał Zbigniewa Detynę z funkcji przewodniczącego Podkarpackiej OIIB i zatwierdził sprawozdania organów izby oraz wykonanie budżetu za rok 2016. Udzielił następnie poszczególnym organom absolutorium, a także uchwalił budżet. Wszystkie uchwały były podejmowane zdecydowaną większością głosów. Zjazd postanowił nie wybierać na okres kilku miesięcy pozostałych do zakończenia kadencji nowego przewodniczącego Rady PDK OIIB – jego obowiązki będzie pełnił w tym okresie dotychczasowy wiceprzewodniczący rady Grzegorz Dubik.

 

(Opr redakcja „IB” na podstawie materiałów Leszka Kaczmarczyka, redaktora naczelnego „Biuletynu informacyjnego PDK OIIB”)

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.