Płyty do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń

29.11.2010

Płyty Climapor XPS wykorzystuje się do wykonywania izolacji i ociepleń ścian, a także  sufitów i podłóg wewnątrz pomieszczeń.

Firma Saarpor proponuje płyty Climapor XPS do izolacji ścian wewnątrz pomieszczeń. Wprowadzenie takiej izolacji z płyt pozwala szybko podnieść temperaturę ogrzewanego pomieszczenia, unikając dużych strat energii na ogrzewanie samych ścian.

Płyty Climapor XPS wykonane są ze specjalnego utwardzonego ekstrudowanego polistyrenu. Są cienkie (4 lub 7 mm). Pomimo niewielkiej grubości posiadają doskonałe właściwości izolacji termicznej, takie same jak: dwukrotnie grubszy styropian,  20 razy grubsza ściana z cegły litej czy 60 razy grubszy beton.

Materiały z powodzeniem wykorzystać można zarówno do mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Mała grubość izolacji pozwala na stosowanie płyt bez obawy o zmniejszenie powierzchni mieszkania. Płyta Climapor XPS jmoże być także stosowana w miejscach trudnodostępnych jak: okolice okien i drzwi, osłony rolet okiennych czy wnękach kaloryferowych. Płyty podnoszą także izolację ścian działowych oraz piwnic i fundamentów, gdzie nie ma możliwości wykonania izolacji zewnętrznej.

Climapor XPS zapewnia nie tylko ochronę pomieszczenia przed utratą ciepła. Jest to także dobry sposób na wyciszenia mieszkania zarówno od hałasu zewnętrznego, jak i tego dochodzącego z innych lokali w budynku. Płyta XPS o grubości 7 mm redukuje poziom hałasu o 16 dB. Dodatkową zaletą płyt izolacyjnych jest ochrona ścian przed wilgocią. Jest ona także odporna na działanie pleśni i grzybów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.