Panele Trina Solar na farmie słonecznej w Australii

19.05.2017

Farma słoneczna Sunshine Coast Solar Farm o mocy 15 MW znajdująca się w miejscowości Valdora będzie w pełni operacyjna w połowie roku 2017.

Farma słoneczna Sunshine Coast Solar Farm umożliwi władzom lokalnym regionu Sunshine Coast osiągnięcie po raz pierwszy wśród lokalnych władz w Australii 100% generacji energii na potrzeby wszystkich urzędów i powiązanych czynności ze źródeł odnawialnych. Farma pozostająca w całkowitym posiadaniu władz lokalnych ma zgodnie z szacunkami zaoszczędzić władzom nawet 22 mln dolarów po odjęciu kosztów, zakładając dzisiejszy koszt uzyskania energii, w ciągu najbliższych 30 lat.

Kontrakt na projekt, konstrukcję, prowadzenie i serwisowanie (DCOM) Sunshine Coast Solar Farm przyznano firmie Downer, która z kolei wybrała firmę Trina Solar jako dostawcę 57 000 fotowoltaicznych modułów słonecznych Duomax PEG14 315 W.

 

 

Farma jest pod względem wielkości piątą w kraju zainstalowaną elektrownią słoneczną i zajmuje powierzchnię 24 ha w okolicy miejscowości Valdora, która narażona jest na działanie silnych wiatrów i ekstremalnych warunków pogodowych, w tym cyklonów. W celu poradzenia sobie z niekorzystnymi warunkami wybrano moduły Duomax, których wytrzymała konstrukcja może stawić czoła wyzwaniom klimatycznym. Moduł ten regularnie osiąga jedne z najlepszych wyników w branży pod względem wydajności, a gwarancja użytkowa odpowiada 30-letnim planom wykorzystania farmy. Moduł Duomax ma nietypową konstrukcję z zastosowaniem podwójnego przeszklenia i projektu bez użycia ramy, co zwiększa wytrzymałość i wydajność produktu. Został zaprojektowany specjalnie w celu zmniejszenia wyrównanego kosztu energii elektrycznej (LCOE), co jest możliwe dzięki niższemu współczynnikowi degradacji i oszczędności bilansu systemów (BoS) na poziomie systemowym.

W szczytowym okresie farma Sunshine Coast Solar Farm będzie generować 15 000 kilowatów energii elektrycznej pozyskiwanej z promieni słonecznych, tym samym zasilając budynki administracyjne, ośrodki wodne, centra społecznościowe i miejsca wydarzeń, a także parki, biblioteki, galerie sztuki oraz obiekty sportowe. Energia elektryczna generowana rocznie przez farmę wystarczyłaby do zasilenia ok. 5000 gospodarstw domowych.

 

Źródło: Trina Solar Limited/Centrum Prasowe PAP

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in