Panattoni Park Stargard z powierzchnią 172 000 m²

12.03.2021

Panattoni Park Stargard będzie usytuowany w bardzo dobrym położeniu – na styku korytarza transportowego ze Skandynawii na południe oraz tras do Berlina.

 

Panattoni Park Stargard

 

Panattoni Park Stargard to kolejna inwestycja Panattoni na Pomorzu Zachodnim. Centrum logistyczne powstanie przy ulicy Metalowej na przedmieściach miasta. Na 30-hektarowej działce zostaną wybudowane 3 budynki, z których każdy będzie liczył trochę ponad 57 000 m². Łączna powierzchnia wyniesie więc aż 172 000 m². Najemcy z różnych branż będą mogli korzystać z elastycznych modułów, które pozwolą zarówno na obsługę procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Panattoni Park Stargard będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good, tym samym spełni wysokie wymagania środowiskowe. Najemcy mogą liczyć w związku z tym na zdecydowanie niższe koszty obsługi, jeśli chodzi o zużycie wody i energii. Deweloper zadba także o środowisko naturalne wokół parku oraz well-being przyszłych pracowników.

Na Pomorzu Zachodnim Panattoni wybudowało do tej pory blisko 500 000 m² powierzchni magazynowo-przemysłowej. Region staje się niezwykle atrakcyjny dla firm, które dystrybuują swoje towary nie tylko w Polsce zachodniej, ale również na terenie Skandynawii oraz Niemiec. To zaleta pobliskiego portu w Świnoujściu oraz granicy z Niemcami. Od przejścia granicznego w Świnoujściu dzielą Stargard 134 km, a do przejścia w Lubieszynie jest tylko 80 km. Berlin położony jest zaledwie 170 km dalej, a więc trzykrotnie bliżej niż Warszawa.

– Niemcy to nasz główny partner handlowy od lat, ale teraz Polska wyrasta na głównego dostawcę towarów do Niemiec w Europie. Niemiecki Urząd Statystyczny właśnie poinformował, że Polska po raz pierwszy została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec, wyprzedzając w tym zestawieniu Włochy i plasując się za Chinami, Holandią, USA, Francją. To wskazuje na rosnące znaczenie Polski dla niemieckiego handlu zagranicznego. W ubiegłym roku obroty handlowe między naszymi krajami wyniosły blisko 123 mld euro – komentuje Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni.

Budowa centrum logistycznego rozpocznie się jeszcze w 2021 roku.

 

Czytaj także:

NOHO Logistic Park powstanie w Krakowie

Centrum logistyczne GLP w Lędzinach w budowie

Fabryka Phoenix Contact E-Mobility ukończona w rekordowym czasie

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.