Odblaskowe słupy oświetleniowe

10.07.2014

Alumast S.A. rozszerza ofertę o odblaskowe słupy oświetleniowe. Nowoczesne rozwiązanie wodzisławskiego producenta opracowano specjalnie z myślą o przejściach dla pieszych. Słup kompozytowy wyposażony w charakterystyczną powłokę pokrytą szklanymi mikrokulkami – odbijającą światło reflektorów samochodowych – oraz taśmę LED jest nowością na europejską skalę.

Alumast S.A. od lat współpracuje z największymi producentami i dostawcami oświetlenia w Polsce i Europie. W ramach tej współpracy, śląski producent dostarcza kompletne zestawy oświetleniowe. Składają się one m.in. z innowacyjnych słupów kompozytowych – o wysokim wskaźniku bezpieczeństwa biernego – oraz najnowszej generacji źródła światła, które gwarantują energooszczędne oraz wysokiej jakości oświetlenie.

Przy projektowaniu naszych słupów oświetleniowych podchodzimy całościowo do zagadnienia bezpieczeństwa na drodze. Słupy kompozytowe Alumast wykonane są ze specjalnych mieszanek materiałów, które finalnie gwarantują wysoki poziom wytrzymałości oraz bezpieczeństwa biernego. Kompozyt polimerowy to połączenie żywic poliestrowych, tkanin oraz mat szklanych w celu uzyskania wyrobu o wysokich parametrach wytrzymałościowych, odpowiedniego do produkcji słupów oświetleniowych. Jednak nauczeni tragicznym doświadczeniem, jakie dostarczają nam polskie drogi, postanowiliśmy wzbogacić nasz produkt  o szereg elementów, które podwyższają widoczność słupów oświetleniowych, przejść dla pieszych oraz dróg, i to nawet po zapadnięciu zmroku. Dlatego wyposażyliśmy konstrukcję słupa w specjalne mikrokulki szklane, które odbijają światło reflektorów samochodowych, co nawet w przypadku awarii oświetlenia drogowego, zapewnia widoczność przejścia dla pieszych. Dodatkowo, wbudowaliśmy w nasze rozwiązanie taśmę LED, która stanowi kolejne źródło światła ostrzegające kierowców o zbliżających się pasach dla pieszych. Wiemy, że prawidłowe oświetlenie ulic i przejść to podstawowy czynnik gwarantujący, że liczba śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych zacznie spadać – mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast S.A.

 

 

Flagowym produktem Alumastu są właśnie nowoczesne słupy z kompozytów polimerowych. Spółka jako pierwsza w tej części Europy uruchomiła własny zakład produkcyjny dla tego typu rozwiązań. W 2008 r. produkty kompozytowe zdobyły wyróżnienie na targach Energetab w Bielsku-Białej, a w roku 2010 otrzymały nagrodę Ministra Infrastruktury podczas targów Infrastruktura w Warszawie. Dzięki nieprzewodzeniu prądu, słupy oferowane przez Alumast są rozwiązaniem dla branży energetycznej, drogowej i kolejowej. Oprócz zastosowania do oświetlenia dworców i terenów kolejowych, słupy kompozytowe są również sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.