Od projektanta instalacji HVAC do zaufanego generalnego wykonawcy

Artykuł sponsorowany

31.03.2023

Rynek usług budowlanych dynamicznie się zmienia, zatem i my nie możemy stać w miejscu. W teoretycznie najtrudniejszym okresie w historii naszej firmy, przez kilka ostatnich lat, wnikliwie analizowaliśmy potrzeby klientów, możliwości zespołu, chłonność rynku. Ten czas doprowadził nas do decyzji o… rozszerzeniu działalności.

W sposób naturalny, rozwijając niejako relacje z wieloletnimi klientami, zaczęliśmy częściej podejmować się realizacji zadań jako generalny wykonawca. W ten sposób zarządzamy pracami budowlanymi w całości, co daje nam bardzo duży komfort. Z pozycji generalnego wykonawcy jesteśmy w stanie oferować inwestorom znacznie więcej, np. poprzez optymalizację otrzymanych projektów lub realizacje w modelu „zaprojektuj i wybuduj”. Mamy w naszym gronie ekspertów, którzy projektują i wykonują prace ogólnobudowlane, instalacyjne, aranżacyjne fit-out oraz świadczą usługi serwisowe.

 

Widzimy wyraźnie, że był to dobry ruch. Przyjęta przez nas strategia rozwojowa już przynosi pozytywne rezultaty. Znacznie wzrosła liczba naszych kontraktów realizowanych w formule generalnego wykonawstwa. Klienci powierzają nam także coraz więcej projektów związanych z instalacjami technologicznymi, np. stacje uzdatniania wody czy kotłownie o dużych mocach.

Grupa KDM

 

Nowe projekty, wyzwania, inwestorzy to także otwarcie na zupełnie inne wykorzystanie naszego potencjału kadrowego. Od 15 lat – w tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę działalności – mówimy, a na co dzień udowadniamy, że to właśnie ludzie są głównym filarem pozytywnych zmian w Grupie KDM. Nie zapominamy, że jednym z najważniejszych aspektów w budowaniu zespołu, w jego profesjonalizacji, są szkolenia, o których myślimy jako o elemencie DNA naszej firmy. Realizujemy je na wielu poziomach: menedżerskim, projektowym, inżynierskim, serwisowym. Obejmujemy szkoleniami wszystkich naszych pracowników bez względu na ich staż pracy czy miejsce wykonywania zadań. Wierzymy, że to najwłaściwsza droga do osiągnięcia sukcesu, za którego najważniejszy wyznacznik osobiście uważam zaufanie wieloletnich klientów.

 

I nie zapominamy o korzeniach. 15 lat temu, w 2008 r., Grupa KDM rozpoczynała działalność jako firma z branży instalacji sanitarnych. To doświadczenie wciąż jest naszą przewagą rynkową przy realizacji zadań jako generalny wykonawca. Myślimy o budynkach z różnych perspektyw, a to przynosi bardzo dobre rezultaty. Klienci także to doceniają. Poza szukaniem możliwości obniżania kosztów inwestycyjnych zwracamy też uwagę na to, żeby przyjęte rozwiązania uwzględniały zmniejszanie kosztów eksploatacyjnych, które w bardzo dużym stopniu zależą od rozwiązań instalacyjnych. Sprawdziło się to w przypadku wielu projektów. W naszym portfolio mamy więc np. termomodernizacje. Przeprowadziliśmy je m.in. w siedzibie Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego, Szkole Podstawowej nr 3 w Kłodzku czy Katolickiej Szkole Podstawowej im. Piotra Skargi.

 

W naszym przypadku ten model sprawdza się od zawsze. Przy każdym projekcie staramy się oferować rozwiązania optymalne dla inwestora. Osiągamy to, prowadząc żywy dialog i budując relacje, które nie kończą się po podpisaniu protokołu odbioru. Często bowiem kontynuujemy współpracę w trakcie funkcjonowania obiektów. Dostajemy wiele informacji zwrotnych, że nasze działania są pozytywnie odbierane przez inwestorów, co potwierdzają kolejne zlecenia od tych samych podmiotów.

 

„Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą” – to znane powiedzenie Henry’ego Forda. Mam poczucie, że Grupa KDM podąża właśnie tą sprawdzoną drogą organicznego wzrostu. I idzie dalej!

 

Dominik Działak
prezes zarządu
Grupa KDM Sp. z o.o.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in