O przepisach techniczno-budowlanych dla budynków

04.01.2017

W siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie 13 grudnia 2016 r. odbyło się zebranie zespołu doradczego ds. przepisów techniczno-budowlanych dla budynków.

Uczestniczył w nim Andrzej R. Dobrucki, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Było to już drugie spotkanie zespołu. Pierwsze odbyło się 28 listopada 2016 r. i poświęcone było tematowi: forma przepisów techniczno-budowlanych.

Spotkanie rozpoczął Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, a zarazem przewodniczący zespołu ds. przepisów techniczno-budowlanych dla budynków. Tematem spotkania był Dział I i II rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz.U. z 2015, poz.1422).

Anita Oleksiak, dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, przedstawiła propozycję ministerstwa dotyczącą nowelizacji rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz odstępstwa od ww. przepisów.

W dalszej części zebrania odbyła się dyskusja poświęcona Działowi I i II rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.