Nowy zakład prefabrykacji w Gdańsku

Artykuł sponsorowany

18.12.2019

Pekabex uruchomił testową produkcję prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych. Linia produkcyjna ruszyła w nowym zakładzie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W kolejnym – piątym zakładzie Pekabex uruchomiono w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną elementów prefabrykowanych typu filigran – stropów oraz ścian z podwójnego filigranu. Maksymalne wymiary prefabrykatów to 10 m długości, 3,6 m wysokości i grubość od 180 do 400 mm. Są to elementy konstrukcyjne wykorzystywane m.in. do modułowego budownictwa mieszkaniowego. Sprawdzą się idealnie również w budownictwie inżynieryjnym, do budowy parkingów, ścian oporowych, ścian wykopu, a także podczas budowy przy granicy istniejącego budynku. Ściany produkowane będą w dwóch typach: 2F, czyli podwójny filigran oraz 2FI – podwójny filigran z izolacją.

Zalety elementów prefabrykowanych to: niewielki ciężar, skrócenie czasu wykonywania stropów na budowie, dowolny kształt stropu i płyt, brak konieczności tynkowania, prosty i szybki montaż, wysoka jakość.

Wartość całej inwestycji to blisko 65 mln zł. Nowy zakład służyć będzie w Grupie do w pełni zautomatyzowanej produkcji stropów filigranowych oraz ścian z podwójnego filigranu, co jest pionierskim przedsięwzięciem na polskim rynku. Zakładane docelowe moce produkcyjne wyniosą ok. 500 tys. m2 gotowego produktu rocznie. – Prezes Zarządu Pekabex S.A., Robert Jędrzejowski.

PEKABEX

Czytaj też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in