Nowy przystanek kolejowy Kraków Bronowice

16.06.2020

Z nowej stacji Kraków Bronowice dojazd pociągiem do centrum Krakowa zajmie 8 minut, a na lotnisko w Balicach – 10 minut. Inwestycję zrealizowano z wykorzystaniem środków unijnych w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

 

Z przystanku Kraków Bronowice pociągiem można pojechać w kierunku Katowic, Rzeszowa, Krzeszowic, Oświęcimia, Trzebini, Wieliczki, Wodzisławia Śląskiego oraz Krakowa Głównego i stacji Kraków Airport. Na przystanku będzie się zatrzymywało około 130 składów.

 

Fot. Piotr Hamarnik, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
 

Przystanek kolejowy Kraków Bronowice znajduje się przy ul. Armii Krajowej, w rejonie gdzie krzyżują się linie kolejowe w kierunku Kraków Airport i Katowic. Na zlecenie PLK wybudowane zostały cztery perony. Platformy zlokalizowane na dwóch różnych wysokościach połączone są przejściem podziemnym, w którym przewidziano lokale usługowe. Dogodny dostęp do pociągów zapewniają schody ruchome i windy. Dzięki ścieżkom naprowadzającym i nawierzchni o zróżnicowanej strukturze przystanek jest dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na perony można dostać się trzema wejściami – od strony ul. Armii Krajowej, Radzikowskiego i Bronowickiej.

 

Fot. Piotr Hamarnik, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zobacz też:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przechowalnia bagażu – cennik iLuggage.pl jeżeli jesteście w podróży, zawsze możecie skorzystać z naszej przechowalni bagażu.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.