Nowy młot udarowy do najcięższych prac

05.11.2015

Firma Hilti wprowadziła na polski rynek młot udarowy TE 800-AVR, który umożliwia wykonanie najcięższych prac wyburzeniowych i korekcyjnych o 50% szybciej niż standardowe urządzenia w tej samej klasie.

 

Młot TE 800-AVR, dzięki zastosowaniu technologii HI Drive, zapewnia energię pojedynczego udaru 21J. Ponadto jest wyposażony w 1850 watowy silnik HPD, który zapewnia wysoki współczynnik mocy do wagi oraz jest niewrażliwy na wahania napięcia, spowodowane np. stosowaniem długich przedłużaczy lub niesprawnych generatorów prądu. 

TE 800-AVR pozwala zwiększyć wydajność pracy, dzięki rozwiązaniom redukującym zmęczenie i przyspieszającym postępy pracy. Umożliwia to innowacyjne podejście zastosowane już na etapie projektowania młota. Wykorzystując technologię HI Drive, firma Hilti stworzyła trzy zależne systemy napędowe: silnik, przekładnię oraz elektronikę, które zapewniają bezkonkurencyjną wydajność pracy.

Młot wyróżnia także System Aktywnej Redukcji Wibracji (AVR), który zapewnia najniższą na rynku wartość wibracji, wynoszącą 9 m/s2. W efekcie pozwala to na ochronę pracownika przed skutkami długotrwałego narażenia na drgania, a także zwiększa jego wydajność, poprawiając komfort pracy.

Konstrukcja młota składa się z trzech niezależnych i hermetycznych komór smarujących, co skutecznie chroni podzespoły przed pyłem, zapewnia odpowiednie smarowanie i chłodzenie oraz najdłuższe przebiegi między serwisami. Aktywny przepływ powietrza, który również gwarantuje odpowiednie chłodzenie i ochronę przed pyłem, podnosi komfort użytkowania młota i zmniejsza zużycie silnika.

TE 800-AVR dobrze współpracuje z TE DRS-B, przystawką do pracy bezpyłowej, która po podłączeniu do odkurzacza usuwa ze środowiska pracy nawet do 95% powstającego przy kuciu pyłu.

Młot wyburzeniowy TE 800-AVR wzbogaca nasze portfolio młotów kujących o urządzenie przeznaczone do ciężkich wyburzeń ścian. TE 800-AVR to najbardziej uniwersalny młot dłutujący Hilti w klasie 10 kg. Od teraz Hilti posiada w swojej ofercie młoty do wszystkich prac wykonywanych przez naszych Klientów – od lekkiego podkuwania i skuwania tynków, przez prace korekcyjne i wyburzenia ścian, po rozbiórkę grubych posadzek betonowych – mówi Michał Dzieciuchowicz, ekspert Hilti, Kierownik Produktu, Technika wiercenia i dłutowania.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.