Nowy budynek UKSW – Collegium Medicum

27.04.2020

Stołeczny Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego rozbudowuje swój kampus. Powstanie budynek Collegium Medicum. Za realizację obiektu odpowiada Skanska SA.

 

Budynek Collegium Medicum UKSW powstanie na terenie uczelni przy ul. Wóycickiego 1/3, na miejscu tzw. „dziewiętnastki”. Do zadań wykonawcy będzie należała nie tylko budowa nowego obiektu, ale również rozbiórka budynku dydaktycznego, wykonanie przyłączeń mediów oraz zakup i dostawa wszelkich niezbędnych materiałów i urządzeń.

 

 

Projekt obiektu przygotowałą poznańska Pracownia Architektoniczna GPVT. Budynek będzie miał prostą i nowoczesną bryłę oraz przyciągającą uwagę elewacją w stonowanej kolorystyce. Konstrukcja będzie przystosowana do ewentualnej nadbudowy budynku o kolejne kondygnacje. W ramach kontraktu Skanska zrealizuje m.in. sale dydaktyczne oraz specjalistyczne laboratoria służące kształceniu przyszłych lekarzy oraz pomieszczenia symulacji medycznej. Budynek wyróżni się także niskim zapotrzebowaniem na energię z uwagi na rozbudowaną instalację fotowoltaiczną. W Collegium Medium wykonawca zainstaluje również zaawansowane systemy audiowizualne.

Zobacz też:

 

 

Powierzchnia całkowita budowanego obiektu wyniesie 3816 m2, a całkowita kubatura nieznacznie przekroczy 10 tys. metrów sześciennych. Całość składać się będzie z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Planowany termin ukończenia inwestycji przypada na przełom III i IV kwartału 2021 roku. Zgodnie z harmonogramem, pierwsi studenci rozpoczną w nim zajęcia już 2021 roku.

 

Collegium Medicum to kolejny projekt realizowany przez Skanska SA dla UKSW. W 2013 roku firma wybudowała dla uczelni Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

 

Skanska SA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in