Nowy budynek dla AGH

12.07.2017

Oddział Południowy Mostostal Warszawa został generalnym wykonawcą nowej siedziby Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej.

Nowy budynek dydaktyczny AGH powstanie w pierzei ulicy Czarnowiejskiej w miejscu wyburzonych XIX-wiecznych kamienic. Będzie to czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 2,2 tys. m², kubaturze 11 590 m³, a znajdzie się w nim siedziba Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

W ramach podpisanej umowy Oddział Południowy Mostostal Warszawa oprócz siedziby wydziału wykona zagospodarowanie działki, przebuduje pomieszczenia na III piętrze budynku B-7, gdzie mieści się sąsiadujący z inwestycją Wydział Matematyki Stosowanej (tak, aby zapewnić połączenie komunikacyjne z klatką schodową nowego budynku). Wejście na wydział będzie zlokalizowane od strony kampusu, a nie od ulicy Czarnowiejskiej. W zakres prac wchodzi również budowa instalacji zewnętrznych: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociągowej, elektrycznej, teletechnicznej i ciepłowniczej.

 

 

W budynku znajdą się nowoczesne laboratoria, m.in. sieci operatorskich, sieci optycznych, wirtualizacji i technologii cyfrowych, bezpieczeństwa sieci, sieci sensorowych, które umożliwią prowadzenie innowacyjnych badań w zakresie ICT.

Budynek ma być gotowy do użytkowania we wrześniu 2018 r. Projekt: AE FUSION Studio sp. z o.o. Kierownik kontraktu: Artur Sikora. Kierownik budowy: Mariusz Rudnik. Wartość kontraktu wynosi 16 867 437,57 zł brutto.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in