Budimex zbuduje nową siedzibę

12.07.2017

Podpisana została umowa z LC Corp Invest XVII sp. z o.o. Projekt 22 sp.k. na realizację inwestycji „WOLA RETRO”, w której mieścić się będzie nowa siedziba Budimexu.

Budowa zlokalizowana jest u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej na warszawskiej Woli. W ramach inwestycji wzniesiony zostanie nowy obiekt biurowy z częścią usługową i garażem podziemnym o powierzchni użytkowej 13 tys. m² oraz przebudowany zostanie istniejący budynek biurowo-magazynowy.

Teren przeznaczony pod inwestycję jest w chwili obecnej zagospodarowany. Na działce znajduje się wpisany do gminnej ewidencji zabytków m. st. Warszawy, przedwojenny budynek o czterech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Zostanie on poddany modernizacji i adaptacji do współczesnych standardów, z odtworzoną dawną elewacją, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Zaprojektowano jasne elewacje perforowane dużymi oknami o zmiennej szerokości. Powiększone glify działać będą jak „łamacze światła” odpowiednio zmniejszając zyski energetyczne w lecie, co zmniejszy zapotrzebowanie na energię do chłodzenia wnętrz biurowych. Od strony dziedzińca zlokalizowany jest całkowicie przeszklony dwukondygnacyjny hol wejściowy, który jednoznacznie wskazuje wejście do budynku. Po zakończeniu prac ta część inwestycji zyska 4,7 tys. m² przestrzeni użytkowej.

 

 

W ramach kompleksu biurowo-usługowego „WOLA RETRO” w głębi działki, za istniejącym obiektem powstanie nowy budynek o rzucie w formie litery L i zmiennej wysokości – 9 i 14 kondygnacji. Przestrzeń między starą a nową zabudową wypełni otwarty dziedziniec. Łączna powierzchnia najmu wybudowanego kompleksu biurowego wyniesie 24,5 tys. m².

Zakończenie prac planowane jest w II kwartale 2019 r.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę 125,02 mln zł netto, w tym wartość stała na kwotę 84,06 mln zł i część zmienna, uzależniona od zakresu prac, w kwocie 40,95 mln zł.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.