Nowoczesne oblicze zabytkowych kamienic Foksal 13/15

06.11.2018

Foksal 13/15 to luksusowa inwestycja apartamentowa, którą firma Ghelamco realizuje w historycznym centrum Warszawy.

W dwóch zabytkowych kamienicach powstaje 55 komfortowych apartamentów o powierzchni od 47 do 260 m². Od strony ulicy Foksal trwają właśnie prace restauracyjne i rekonstruktorskie, które mają przywrócić fasadom ich oryginalny wygląd z końca XIX w. Prace odbywają się zgodnie z projektem architekt Anny Rostkowskiej z pracowni Proart.

 

 

Nowe oblicze kamienice przybiorą od wewnętrznej strony miejskiego kwartału. W miejscu ślepych ścian szczytowych powstają zupełnie nowe elewacje, będące dopełnieniem historycznej architektury tego miejsca. Utrzymana we współczesnym duchu, elegancka i oszczędna w formie południowa elewacja oficyny pod adresem Foksal 15 będzie się wyróżniać szlachetnym wykończeniem w kamieniu i marmoglassie oraz dużymi oknami, które nadadzą budynkowi lekkości i zapewnią dobre doświetlenie apartamentów. Jej projekt powstał w pracowni Sud Architectes.

Elewacja oficyny Foksal 13 od strony południowej oraz fragment ściany zachodniej utrzymane zostaną już w stylistyce historyzmu, nawiązując do dotychczasowej architektury podwórzy kamienic. Parter ozdobią boniowania, wokół okien pojawią się delikatne opaski, a balkony otrzymają ozdobne balustrady i wsporniki. Zakończenie prac nad elewacjami obu kamienic planowane jest na koniec 2018 r.

 

 

Współczesny design zagości również we wnętrzach kamienic. Na dziedzińcu Foksal 15 powstanie kameralna strefa spotkań, którą przykryje szklany dach z drewnianą instalacją, a przestrzeń wypełnią eleganckie meble i elementy małej architektury. Zabytkowe klatki schodowe ozdobią mieniące się w kolorze złota kandelabry nawiązujące do stylistyki art deco.

Wszyscy mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji strefę rekreacyjną wykończoną czerwoną cegłą i kontrastującym z nią białym marmurem, przestronny taras na dachu ze strefą koktajlową oraz elegancko urządzone pokoje dla gości.

 

 

Autorem aranżacji wnętrz części wspólnych na Foksal 13/15 jest holenderski projektant Eric Kuster, który stworzył swój własny styl, nazywany Metropolitan Luxury.

Pierwsi właściciele luksusowych apartamentów odbiorą do nich klucze w III kwartale 2019 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.