Nowa w Polsce technologia bezwykopowa

15.07.2015

W Wałbrzychu zaprezentowano po raz pierwszy w Polsce nowoczesną metodę bezwykopowej renowacji sieci wodociągowej.

Starzejąca się infrastruktura wodociągowa często powoduje zanieczyszczenia wody.

Skutecznym, tanim i ekologicznym sposobem modernizacji sieci wodociągowej  może być zastosowanie metody bezwykopowej, w tym nowej w naszym kraju technologii – 3M™ Scotchkote™ Pipe Renewal Liner 2400. Powłoka Scotchkote™ 2400  jest aplikowana w technologii bezwykopowej przez natrysk wirowy, co eliminuje 90% prac związanych z wymianą rur. Metoda pozwala zminimalizować roboty  drogowe, zredukować o 75 % emisję dwutlenku węgla, a także  ograniczyć o 1/3 koszty naprawy rur wodociągowych.

W hotelu Aqua Zdrój w Wałbrzychu w czasie konferencji „Woda z kranu bez obaw” zaprezentowano sposób działania technologii 3M. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezydent Wałbrzycha – Roman Szełemej oraz przedstawiciele środowisk naukowych, firm i izb wodociągowych z całej Polski.

Marcin Łukasik z działu Energetyki i Elektroniki w 3M Poland stwierdził, że Wałbrzych jest pierwszym miastem, które zdecydowało się wdrożyć tę technologię na odcinku swojej sieci wodociągowej i wyraził nadzieję, że  w ślad za nimi pójdą także pozostałe miasta regionu.

 

Rura wodociagowa (fot. Mariusz Krysiak)

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in