Nowa brama MakroPro 2.0

17.04.2019

MakroPro 2.0 to nowa wersja bramy segmentowej MakroPro firmy WIŚNIOWSKI. Zastosowanie unikatowych rozwiązań technologicznych znacznie ułatwia i przyspiesza jej montaż, zapewnia bezpieczeństwo, poprawia warunki zabudowy i termikę.

 

Bramy serii MakroPro 2.0 wyposażone są w system ThermoSet. W jego skład wchodzi trzykomorowa, dwulistkowa uszczelka boczna, która zapewnia odpowiednią izolację ościeżnic, a także dwulistkowa uszczelka montowana do górnego panelu wraz z uszczelnieniem narożnikowym. Zapewniają one właściwą izolację w miejscach, które są bardzo podatne na utratę ciepła. Chroniony jest więc cały obwód płaszcza bramy. System uzupełniają mocno przylegające uszczelnienia między panelami. Wyeliminowano wszystkie mostki termiczne, które mogłyby wpływać na izolacyjność bramy.

 

 

Montaż bramy MakroPro 2.0 jest w porównaniu do jej poprzedniej wersji nawet o godzinę szybszy dzięki zastosowaniu zestawu podwójnych „fasolek” ościeżnicy. Jest to pomocne w przypadku problemów w trakcie montażu, np. natrafienia na drut zbrojeniowy w trakcie wiercenia otworów. Mniej wiercenia wymaga stabilne zamontowanie elementów napędowych bramy w nadprożu, a to dzięki umieszczeniu sprężyn po bokach wału. Nie trzeba także wiercić dziur pod napęd elektryczny. Kompaktowy automat mocowany jest za pomocą blachy montażowej bezpośrednio na ościeżnicy. Ościeżnica dodatkowo nie przenosi drgań i zapewnia cichszą pracę napędu. Na wysokości 1000 mm od podstawy ościeżnicy wybijany jest znacznik-strzałka, który umożliwia precyzyjne ustalenie jej prawidłowej wysokości.

Dzięki zmianom nowa brama jest odpowiednia do niemal każdego budynku. Zmianie uległy wymagane wymiary głębokości garażu oraz przestrzeni bocznej dla napędu elektrycznego i przekładni łańcuchowej. Zwiększono również światło wjazdu bramy. Wprowadzone zostało nowe prowadzenie LHp (niskie ze sprężynami z przodu dla nadproża N = 280 mm) dla garaży zbiorczych. Automatyka uzupełniona została o napęd na szynie Sommer base+ oraz tiga+, dzięki czemu można osiągnąć pełne światło wjazdu oraz montaż bramy automatycznej w zabudowie z niewielkimi przestrzeniami bocznymi.

MakroPro 2.0 została także uzupełniona o lepsze rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. Bramę wyposażono w podwójnie wyprofilowaną prowadnicę o grubości 2 mm. Dodatkowa ścianka uniemożliwia wypadnięcie rolek prowadzących. Natomiast projekt nowej ościeżnicy zakładał uzupełnienie jej o dodatkową ściankę, która zapobiega wypadaniu uszczelek bocznych oraz stabilizuje cały system prowadzenia bramy. Ościeżnice wykonane zostały z blachy o grubości 2 mm.

Ważnym elementem kompletnego projektu bramy jest hamulec bezpieczeństwa. Konstrukcja nowego zabezpieczenia zapewnia maksymalną ochronę w przypadku zerwania się linek nośnych – zadziała natychmiast. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia zintegrowany z hamulcem wewnętrzny system antypodważeniowy. Blokuje on możliwość podniesienia płaszcza bramy z zewnątrz.

Bramy WIŚNIOWSKI wykonywane są na wymiar. Podczas produkcji minimalizowany jest wpływ na środowisko naturalne. Dzięki ciągłej, całkowicie bezodpadowej produkcji ograniczona jest ilość niewykorzystywanych materiałów. Nie stosuje się też pianek z freonem, a wszystkie elementy maluje bezpieczną i ekologiczną metodą proszkową.

 

Polecamy też: Bramy garażowe – jaką wybrać?

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in