Najdłuższy tunel drogowy w Polsce z izolacją od Thermaflex

Artykuł sponsorowany

08.12.2023

Powstający w okolicach Lubawki i Kamiennej Góry tunel drogowy o imponującej długości 2,3 km jest jednym z kluczowych elementów nowej drogi S3. Przy jego budowie użyto mat poliolefinowych (PE) i izolacji z poliuretanu od Thermaflex.

 

6 km otulin i ponad 4200 m² mat ThermaSmart PRO® wykorzystano do zabezpieczenia przed zamarzaniem wykonanej z rur żeliwnych instalacji przeciwpożarowej. Na rurach w pierwszej kolejności zamontowano kable grzejne, a następnie maty Thermaflex ThermaSmart PRO® i łupki z poliuretanu. Zakończenie realizowanych przez konsorcjum firm PORR oraz PORR Bau prac na tym odcinku planowane jest na 2024 r.

 

Thermaflex

Fot. Dariusz Duda

 

– Jednym z wyzwań podczas budowy tunelu było zapewnienie niestandardowego rozwiązania izolacji rurociągu hydrantowego, które powinno chronić go przed zamarzaniem i być odporne na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Rozwiązanie dostarczone przez Thermaflex spełnia wszystkie wymagania. Co istotne, przy tak złożonym projekcie dostawy zrealizowane były na czas, zapewniając wykonawcy płynność wykonywanych prac. Dodatkowo, Thermaflex zapewnił szkolenia i wsparcie bezpośrednio na budowie, co umożliwiło sprawny postęp prac zgodnie z harmonogramem, a co za tym idzie – ukończenie tej części zadania w terminie – mówi Wojciech Nowak, zastępca dyrektora kontraktu ds. wyposażenia tuneli, PORR S.A.

 

Thermaflex Izolacji Sp. z o.o.

ul. Przemysłowa 6, 58-130 Żarów, tel. 74 858 96 66,
biuro@thermaflex.com, www.thermaflex.com

Thermaflex

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in