Na kolejnym biurowcu na warszawskiej Woli zawisła wiecha

16.07.2015

Przy ul. Grzybowskiej na Woli powstaje 96-metrowy biurowiec PRIME Corporate Center.

Na początku lipca  firma Golub GetHouse (inwestor) , wraz z generalnym wykonawcą – firmą Warbud, zawiesili wiechę na szczycie PRIME Corporate Center. W symbolicznej ceremonii uczestniczyli m.in. zastępca prezydenta m. st. Warszawy – Jacek Wojciechowicz, przedstawiciele inwestora i generalnego wykonawcy.

Właśnie zakończyliśmy stan surowy, w skład którego wchodziło m.in.: obudowanie wykopu ścianami szczelinowymi o głębokości 36 m, ich różne rozparcie, następnie wykonanie pięciu kondygnacji podziemnych i całej konstrukcji nadziemia. Realizacja każdej kondygnacji wieży o powierzchni 950 m² trwała tylko cztery dni robocze. Prace na placu budowy przebiegają sprawnie i zgodnie z przyjętym harmonogramem. Warto podkreślić, iż nie byłoby to możliwe bez bardzo dobrej współpracy z inwestorem – stwierdził Wojciech Gerber z firmy Warbud.

Na półmetku jest obecnie montaż szklanej elewacji budynku, który zakończy się w październiku br. Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe powierzchni biurowych i wspólnych. Jeszcze w lipcu na dach budynku trafi 20-tonowy agregat prądotwórczy oraz centrale wentylacyjne, natomiast do końca sierpnia potrwa montaż konstrukcji stalowej. Budynek zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2016 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in