Modernizacja centrum leczenia nowotworów w Szczecinie

26.11.2014

Zakończyła się realizacja projektu polegającego na rozbudowie i wyposażeniu Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie. Powstała infrastruktura pozwoli na zwiększenie efektywności oraz jakości świadczenia wysokospecjalistycznych usług medycznych z zakresu onkologii.
 

Dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko pozwoliło na utworzenie dziewięciu zespołów sal operacyjnych oraz dwóch wybudzeniowych Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, z zapleczem, 10 gabinetów poradni przyklinicznych, izby przyjęć, a także pomieszczeń pomocniczych i technicznych. Zakupiono niezbędne wyposażenie.
Docelowo obiekt będzie przeznaczony dla czterech klinik onkologicznych ze wspólnym zespołem sal operacyjnych. W budynku przewidziano powierzchnie pod nowoczesną diagnostykę, tj. tomografię pozytonową PET oraz przyszłą terapię izotopową. Zlokalizowanie w jednym obiekcie wszystkich klinik onkologii akademickiej oraz poradni onkologicznych w znaczący sposób zwiększy możliwości diagnostyczne i skuteczność leczenia w obszarze nowotworów dziedzicznych.
Koszt całkowity projektu pn. Rozbudowa Szpitala Klinicznego Nr 1 – Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych PUMto ponad 63,5 mln zł. Dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko wyniosło ok. 46,3 mln zł.

 

Źródło: MIiR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.