Młodzi Liderzy Budownictwa – startuje I edycja programu

22.03.2023

Nowa inicjatywa ma na celu połączenie młodych profesjonalistów z liderami branży, którzy podzielą się swoim bogatym doświadczeniem i wskazówkami praktycznymi.

 

Młodzi Liderzy Budownictwa

 

W kwietniu 2023 r. rusza pierwsza edycja programu mentoringowego Młodzi Liderzy Budownictwa, który tworzony jest pod egidą Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB). Ta nowatorska na rynku budowlanym inicjatywa skierowana jest do pracowników firm budowlanych w wieku poniżej 35 roku życia oraz studentów najlepszych uczelni publicznych i prywatnych. Program zapewni uczestnikom możliwość wyznaczania celów rozwojowych, doskonalenia umiejętności miękkich oraz zaczerpnięcia inspiracji od doświadczonych liderów branży, a przy tym przyczyni się do rozwoju świadomego i wykwalifikowanego środowiska biznesu budowlanego w Polsce. Jak wskazuje Przemysław Janiszewski, przewodniczący Komitetu Energii PZPB oraz członek zarządu UNIBEP S.A., program ma na celu uzbroić uczestników w narzędzia do rozwoju umiejętności miękkich, które są często kluczowe dla kształtowania kariery zawodowej w ramach organizacji prywatnych oraz publicznych. Dodaje również, że uczestnikom zostanie przekazana praktyczna wiedza o korzyściach płynących z uprawiania sportów umysłowych, tj. szachów czy brydża sportowego, w kontekście budowania strategii biznesowych.

Pierwsza edycja programu będzie polegała przede wszystkim na cyklicznych warsztatach merytorycznych prowadzonych przez liderów pełniących kluczowe role w swoich organizacjach, a także zewnętrznych ekspertów. Jeden z inicjatorów wydarzenia – Łukasz Gembiś, adwokat w DWF Poland, wskazuje, że tematyka interaktywnych spotkań będzie zróżnicowana i dopasowana do różnorodnego charakteru działalności edukacyjnej oraz zawodowej uczestników. Zaznacza, że w dużej mierze będzie się skupiała na takich umiejętnościach miękkich, jak negocjacje, wystąpienia publiczne, zarządzanie zespołem, budowanie strategii biznesowej na podstawie sportów intelektualnych, aby była uniwersalna dla osób o różnych profilach zawodowych. Celem organizatorów jest, aby każdy cykl programu Młodzi Liderzy Budownictwa został zwieńczony przygotowaniem wspólnego projektu przez jego uczestników w postaci raportu na temat istotnego w danym roku zagadnienia dla rynku budowlanego i był swego rodzaju głosem młodych w debacie publicznej o przyszłości sektora budownictwa w Polsce.

– Jedną z misji organizacji integrujących środowisko szeroko rozumianego sektora budownictwa jest prezentowanie wizerunku branży budowlanej jako dostosowującej się do aktualnych trendów gałęzi gospodarki, gdzie praca daje poczucie prestiżu i całkowicie zaspokaja ambicje zawodowe absolwentów najlepszych uniwersytetów i uczelni technicznych – komentuje inicjatywę Młodych Liderów Budownictwa dr Damian Kaźmierczak, główny ekonomista PZPB.

Młodzi liderzy są obejmowani szczególną troską przez czołowe firmy budowlane odpowiedzialne za realizację inwestycji w segmencie drogowym, kolejowym, energetycznym, hydrotechnicznym i przemysłowym o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Wiele z tych podmiotów z powodzeniem uzupełnia funkcję generalnego wykonawcy w Polsce i za granicą o rolę dewelopera w projektach mieszkaniowych lub OZE, komercyjnego partnera w projektach PPP lub inwestora w obszarze elektromobilności. Dzięki szerokiemu spektrum działalności polskie przedsiębiorstwa konsekwentnie pracują na miano największych podmiotów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i doskonale zdają sobie sprawę, że nie będą w stanie utrzymać tej pozycji bez znaczących nakładów w rozwój kapitału ludzkiego, czyli swoich najlepszych pracowników.

Wszystkie szczegóły o programie Młodzi Liderzy Budownictwa oraz procedurze rekrutacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

 

 

Przeczytaj też:

Geotechnika dla inżynierów 2023

Wyzwania, zagrożenia i szanse w sektorze budowlanym

Perspektywy pozyskiwania energii ze źródeł nowych i odnawialnych w Polsce

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.