Membrany dachowe Dorken Delta – zabezpieczenie domu i długofalowe oszczędności

Artykuł sponsorowany

07.02.2022

Niemiecka firma Dorken od ponad 125 lat dostarcza na światowy rynek wysokiej jakości paroprzepuszczalne membrany dachowe i folie paroizolacyjne gwarantujące poprawną i długotrwałą funkcjonalność dachów skośnych i budynków.

 

 

Membrany dachowe Dorken Delta

Jednym z najbardziej znanych produktów marki Dorken jest membrana dachowa Delta Maxx Plus polecana do większości dachów skośnych. Folia ta jest znana wszystkim profesjonalistom już od 30 lat i niezmiennie cieszy się ich zaufaniem i uznaniem. Pomysł stworzenia membrany Delta Maxx Plus powstał w połowie lat 80 i miał na celu zaprojektowanie takiego produktu, który obniży koszty budowy dachu, a jednocześnie zagwarantuje bezpieczeństwo pracy dekarza. Przez kolejne 30 lat Dorken wciąż udoskonalał swój produkt wykorzystując pojawiające się innowacyjne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu dzisiaj Delta Maxx Plus to wysokiej jakości trwała i bezpieczna membrana z 25-letnią gwarancją funkcjonalności i niesamowitą wytrzymałością mechaniczną (ok. 450/300 N/5 cm). Dodatkowo posiada dwa paski klejące po tej samej stronie, co daje korzyści zarówno dla wykonawcy jak i inwestora. Ten pierwszy pracuje z produktem w sposób bezpieczny i bardzo szybki. Natomiast inwestor zyskuje wyjątkowo szczelny i bezpieczny dach przez cały okres użytkowania.

 

 

Delta Maxx Plus szczególnie rekomendujemy do dachów kopertowych, gdzie możemy uniknąć odpadów wynikających z zastosowania podwójnych pasków klejących po wewnętrznej stronie membrany (opatentowany system klejenia firmy Dorken). W ten sposób zaklejona folia dachowa gwarantuje szczelną barierę dla czynników zewnętrznych (woda, wiatr) i umożliwia zachowanie przegrody dachowej w odpowiednim stanie. Dzięki temu izolacja termiczna zachowuje swoje pełne właściwości, gdyż nie dociera do niej zimne czy też wilgotne powietrze. Kolejna korzyść wynikająca ze szczelnego sklejenia membrany Delta Maxx Plus wynika z faktu, że unikamy wydostawanie się powietrza z budynku, a więc uzyskujemy aż 9% oszczędności na ogrzewaniu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na własne potrzeby, czyli krótko mówiąc przyjemne z pożytecznym.

Izolacje paroprzepuszczalne Dorken Delta

Stosując membranę Delta Maxx Plus otrzymujemy dach zabezpieczony przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Mamy również pewność, że wymiana powietrza uniemożliwia wychłodzenie domu. A co w momencie użytkowego poddasza? Co jeśli chcemy z niego korzystać na bieżąco i zabezpieczyć przeciw przenikaniu pary wodnej z pomieszczenia do zewnętrznych warstw przegrody? W takim przypadku potrzebna jest paroizolacja firmy Dorken, np. Delta Reflex. Jej prawidłowy montaż gwarantuje 100% szczelności poddasza. W praktyce oznacza to, że powietrze nie przenika z poddasza do izolacji termicznej. Należy pamiętać, że powietrze z domu, z poddasza powinno się wydostawać na zewnątrz dzięki prawidłowej wentylacji, a nie poprzez dach.

 

 

Podsumowując, odpowiednio wykonany dach oraz niezawodne produkty to gwarancja bezproblemowego użytkowania przez wiele lat oraz realne oszczędności na ogrzewaniu. To czy dach został wykonany prawidłowo i nie ma strat w uciekającym cieple z budynku można od razu zweryfikować podczas małego mrozu i pierwszych opadów śniegu. Jeśli na dachu leży śnieg to jest pewność, że konstrukcja jest prawidłowa, a w miejscach gdzie widać mokre plamy jest wiadomo, że niestety ocieplenie poddasza zostało źle wykonane. Jeśli mają Państwo wątpliwości co do wyboru produktów do swoich inwestycji chętnie pomożemy – zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami Technicznymi.

 

Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Ul. Ostródzka 88

03-289 Warszawa

www.dorken.pl

kontakt@ddf.pl

tel. 22 798 08 37

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.