LUDZIE STADIONU – wystawa i licytacja zdjęć

12.04.2010

800 dni przed Mistrzostwami Europy spółka EURO Poznań 2012 zorganizowała wernisaż wystawy i rozpoczyna licytację 36 zdjęć na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 1 w Poznaniu. Od 1 kwietnia przez miesiąc na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze prezentowana będzie wystawa LUDZIE STADIONU.

EURO Poznań 2012 zorganizowało wystawę fotograficzną LUDZIE STADIONU, której celem jest pokazanie, że Stadion Miejski w Poznaniu to nie tylko spektakularny projekt. To przede wszystkim ludzie i ich emocje. Miasto Poznań odlicza czas do EURO 2012 świętując każde mijające 100 dni do wydarzenia. 1000 dni przed rozpoczęciem imprezy na Starym Rynku uruchomiony został zegar odliczający czas. 100 dni później zainaugurowano projekt „Ambasadorowie EURO 2012 w Poznaniu” i odbył się koncert Mezo.
 
 
1 kwietnia 2010 o godzinie 16.00 na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru Bartek Bosacki, jeden z Ambasadorów EURO 2012 w Poznaniu poprowadził wernisaż otwierający wystawę. Ideę tego przedsięwzięcia przybliżył Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania Michał Prymas: „Ludzie stadionu to setki osób, które codziennie pracują na budowie, to tysiące odwiedzających nas w czasie dni otwartych, to ci, którzy z radością obserwują postępy prac i ci, którzy w tę pracę angażują się każdego dnia”. To zaangażowanie i emocje zostały uwiecznione na 36 wyjątkowych zdjęciach, które można oglądać na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru przez cały kwiecień.
Podczas uroczystego otwarcia Prezydent Poznania Ryszard Grobelny powiedział o towarzyszącej wystawie licytacji z której zyski zostaną w całości przekazane na Dom Dziecka nr 1 w Poznaniu: „Uzyskane pieniądze pozwolą dzieciom na realizację sportowych pasji takich jak siatkówka, jazda konna, jazda na nartach, pływanie i wiele innych. Każde zlicytowane zdjęcie to spełnione marzenie”. Prezydent podkreślił również, że licytacja to niezwykła okazja, by zdobyć wyjątkową pamiątkę z budowy stadionu, przypominającą uśmiech i radość dzieci.
36 prezentowanych zdjęć wykonanych zostało w większości przez amatorów – pasjonatów. Po licytacji zostaną one podpisane przez dzieciaki, Prezydenta Poznania oraz trzech dotychczas wybranych Ambasadorów EURO 2012 w Poznaniu: O. Jana Górę, Mezo i Bartka Bosackiego. Można je licytować już od 1 kwietnia na stronie www.europoznan2012.allegro.pl. Licytacja potrwa 2 tygodnie.
 
 
Spółka EURO Poznań 2012 oraz Partnerzy wydarzenia: Miasto Poznań, Allegro, bart grafic i Stary Browar zapraszają wszystkich zainteresowanych budową stadionu do obejrzenia wystawy i do udziału w licytacji zdjęć. Budujemy stadion i pomagamy dzieciom. 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.