Kreatorzy Budownictwa 2014

19.12.2014

Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa przyznało tytuł „Kreatora Budownictwa 2014 roku” firmom i osobom, których działalność przyczynia się do rozwoju budownictwa w Polsce, kreuje rynek budowlany oraz promuje wartości, takie jak przedsiębiorczość, kreatywne zarządzanie, innowacyjność i wysoka jakość. Tegoroczni Kreatorzy Budownictwa zostali nagrodzeni podczas grudniowej gali w Centrum Prasowym PAP w Warszawie.

Wyróżnienie „Kreator Budownictwa 2014 roku” otrzymało 19 firm: Alstal, Ove Arup & Partners, Austrotherm, Baukrane, Capricorn, Cemex Polska, Centrum Promocji Jakości Stali (CPJS), DND Project, Echo Investment, GMV Polska, Autorski Park Technologiczny im. dr. inż. Wojciecha Nawrota (Iniekcja Krystaliczna ®), Instytut Techniki Budowlanej (ITB), Kuryłowicz & Associates, Matbet, Mostostal Warszawa, NDI, Prochem, Pruszyński i Trasko-Inwest.

Nagrodzone firmy uczestniczą w różnych etapach przygotowania inwestycji, od badań i doradztwa, poprzez projektowanie, produkcję, dystrybucję, aż po wykonawstwo skomplikowanych konstrukcyjnie budynków.

 

 

Ove Arup oferuje usługi projektowe, doradcze, sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne nadzoruje w imieniu inwestora najbardziej skomplikowane elementy budynków. Kuryłowicz & Associates – pracownia architektoniczna pełniąca również kompleksowy nadzór techniczny budowy. Wyróżniony Alstal jest doświadczonym wykonawcą obiektów komercyjnych i przemysłowych. Mostostal Warszawa zajmuje się generalnym wykonawstwem inwestycji. NDI to spółka dewelopersko-realizacyjna. Natomiast Pruszyński jest jednym z największych producentów pokryć dachowych i elewacyjnych w Europie. PROCHEM to firma inżynierska, projektująca i realizująca inwestycje przemysłowe, obiekty budownictwa ogólnego, a także ochrony środowiska. Z kolei nagrodzony Austrotherm, jako producent najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych, uczestniczy w Programie Gwarancji Jakości Styropianu pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS). Matbet specjalizuje się w produkcji wyrobów betonowych i żelbetowych. ITB jest największą jednostką badawczą w dziedzinie budownictwa w Polsce i jedną z największych w Unii Europejskiej, a CPJS organizacją, której głównym celem jest zapewnienie wysokiej jakości wyrobów stalowych oraz popularyzacja nowych rozwiązań technicznych.

 

 

Nagrodzone zostały również poszczególne osoby, które poprzez umiejętne zarządzanie firmami zbudowały stabilne i silne relacje z rynkiem: Jacek Dziatkowski z DND Project, Magdalena Piotrowska z Centrum Promocji Jakości Stali, Andrzej Sitko z Ove Arup and Partners, Anna Śpiewak z Austrotherm, Daniel Pawłowski z firmy Baukrane, Maciej Dobrowolski z Capricorn, Rafał Gajewski z Cemex Polska, Maciej Nawrot z Autorskiego Parku Technologicznego, Maria Saloni-Sadowska, Marcin Goncikowski i Jacek Świderski z Kuryłowicz & Associates, Krzysztof Pruszyński z firmy Pruszyński, Tomasz Banaszyk z firmy Matbet, Jose Angel Andres Lopez z Mostostalu Warszawa, Jerzy Gajewski z firmy NDI oraz Michał Wójtowicz z Instytutu Techniki Budowlanej.

 

Wyróżnienia „Kreator Budownictwa” są przyznawane od 2012 r. za szczególne osiągnięcia w branży budowlanej.

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in