Konieczna, ale niechciana

06.03.2007

Warszawa produkuje aż 40 proc. nie oczyszczonych ścieków całego kraju. Ma tylko cztery lata, żeby z tym skończyć. Jest pomysł na rozwiązanie, ćwierć miliarda euro na inwestycję – wielką oczyszczalnię i budowę spalarni na terenie Czajki.

Warszawa produkuje aż 40 proc. nie oczyszczonych ścieków całego kraju. Ma tylko cztery lata, żeby z tym skończyć. Jest pomysł na rozwiązanie, ćwierć miliarda euro na inwestycję – wielką oczyszczalnię i budowę spalarni na terenie Czajki. Za żadną cenę nie chcą jej jednak mieszkańcy Białołęki. Obawiają się, że spalarnia będzie szkodzić, że będzie bardzo uciążliwa m.in. z powodu transportu popiołów  i  proponują dodatkową oczyszczalnię na lewym brzegu Wisły. Tymczasem kary za odprowadzane do Wisły  ścieki są zawieszone do 2010 r. Zapłacimy 1,5 mld zł, jeśli nie skończymy na czas inwestycji – przestrzega Romualda Lizak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

źródło: portale internetowe

ZAMÓW PRENUMERATĘ
Artykuł zamieszczony 
w „Inżynierze budownictwa”, 
luty 2007. 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.