Izolacja akustyczna ArmaSound RD

04.02.2015

ArmaSound RD firmy Armacell jest elastyczną otuliną wykonaną na bazie syntetycznego kauczuku, stworzoną z myślą o zminimalizowaniu hałasu.

Otwartokomórkowa struktura materiału, z jakiego została wykonana izolacja, sprawia, że ArmaSound RD bardzo skutecznie absorbuje dźwięki, zapobiegając tym samym ich odbijaniu. Izolacja ta występuje w dwóch wersjach, które różnią się od siebie gęstością objętościową: 120 kg/m3 oraz 240 kg/m3. Jest ona bezpośrednio związana ze współczynnikiem pochłaniania alfa, szczególnie w przypadku niższych częstotliwości (współczynnik ten dla częstotliwości 125 Hz jest ponad 3 razy wyższy dla ArmaSound RD 240 w porównaniu do wersji 120). Co więcej, firma Armacell oferuje otulinę w kilku wersjach różniących się od siebie grubością (od 6 do 25 mm), dzięki czemu możemy doskonale dopasować odpowiednią izolację do naszych potrzeb. Fakt ten, w połączeniu z szerokim zakresem pochłanianych częstotliwości (od 125 do 3150 Hz) i dużą gęstością, sprawia, że izolacja ta stanowi alternatywę dla wielowarstwowych barier piankowych.

 

 

Jednak ArmaSound RD sprawdza się nie tylko w przypadku eliminacji hałasu powietrznego. Jej visco-elastyczne właściwości sprawiają, że doskonale pomaga również przy redukcji wibracji, jakie mogą być powodowane przez pracujące maszyny. Wibracje te są problemem nie tylko w przypadku bezpośredniej bliskości pracującego urządzenia, bowiem przenoszone przez strukturę budynku mogą być uciążliwe nawet dla osób, które znajdują się w całkiem innej części obiektu. ArmaSound RD skutecznie wspomaga tłumienie rezonansu, w jaki pod wpływem wibracji mogą wpaść konstrukcje metalowe, takie jak szyby windy czy kanały wentylacyjne. Zastosowanie izolacji akustycznej jako podkładu izolującego pomiędzy pracującą maszyną a podłożem zmniejsza nie tylko hałas przez nią generowany, ale również zapobiega przenoszeniu się drgań, skutecznie podnosząc tym samym komfort życia.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.