IV Międzynarodowa Konferencja ETICS

28.03.2017

11–12 maja odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja ETICS organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO).

Debata konferencyjna toczyć się będzie wokół zmian wymagań prawnych, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich miesięcy zarówno na rynku polskim, jak i unijnym. Mowa będzie również o nadzorze nad rynkiem wyrobów budowlanych, o rynku usług badawczych i pomiarowych oraz metodyce badań. Miejscem konferencji, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie Ożarów Mazowiecki.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń dr inż. Jacek Michalak przypomina, że w obecnym roku mija 60 lat od wykonania pierwszego ocieplenia budynku w Berlinie. – Od 1957 roku zaszły głębokie zmiany zarówno w stylu życia, jak i w sposobie myślenia konsumentów. Na rynku pojawiło się wiele nowych materiałów, a te istniejące od dawna ustawicznie ulepszano. Wyraźny postęp nastąpił także w samej technologii produkcji. Rozwój ociepleń  w dużej mierze jest wynikiem naturalnego dążenia człowieka do poprawy warunków życia. Tendencja ta sama w sobie wystarczyłaby do nadawania rozpędu całej branży – zaznacza szef SSO.

Dr Michalak podkreśla, że indywidualne potrzeby konsumentów jak i globalne trendy rynkowe powodują, iż reprezentowana przez stowarzyszenie gałąź przemysłu podlega konsekwentnie zmieniającym się normom prawnym. – Wymagania stawiane dziś budownictwu, w tym systemom ETICS, są w dużej mierze reakcją na współczesne problemy społeczne i środowiskowe, a zatem koncentrują się na niskoemisyjnej gospodarce o obiegu zamkniętym. Niemożliwym jest ich spełnienie bez uwzględnienia pokaźnej liczby wymagań choćby z zakresu zrównoważonego rozwoju. To jedno z zagadnień stale obecnych na forum naszej konferencji – dodaje prezes SSO.

W programie IV Międzynarodowej Konferencji ETICS zaplanowano wystąpienia ekspertów reprezentujących następujące instytucje:

– Deutsches Institut für Bautechnik

– Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

– Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych

– Instytut Techniki Budowlanej

– Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

– Politechnika Łódzka

– Polskie Centrum Akredytacji

– Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Więcej na www.konferencjaetics.com.pl.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.