ITPOK dla miasta Poznania

17.04.2013

HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Energy Europe w konsorcjum z Hitachi Zosen Inova podpisały umowę z firmą SITA Zielona Energia na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych w ramach realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ITPOK) w Poznaniu.

Inwestycja jest realizowana w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), gdzie partnerem publicznym jest Miasto Poznań, a funkcję partnera prywatnego pełni firma SITA Zielona Energia. Spółka SITA Zielona Energia zaprojektuje, sfinansuje i zbuduje, a następnie przez 25 lat będzie eksploatowała instalację termicznego przekształcania odpadów komunalnych (ITPOK) o wydajności 210 000 ton rocznie. Jest to największa tego typu inwestycja w Polsce. ITPOK pozwoli Miastu Poznań spełnić wymagania dotyczące ograniczenia ilości odpadów komunalnych trafiających na składowiska, wynikające z polskiego i europejskiego prawa.

Zakres prac określonych w umowie z konsorcjum z udziałem HOCHTIEF Polska i HOCHTIEF Energy Europe obejmuje zaprojektowanie i budowę obiektów kubaturowych, wewnętrznej infrastruktury drogowej i towarzyszącej wraz z instalacjami. Inwestycja ITPOK powstanie na terenie należącym do Miasta Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie z Elektrociepłownią Karolin. Teren pod realizację projektu obejmuje ok. 3 ha. Prace projektowe (wraz z dokonaniem niezbędnych uzgodnień i uzyskaniem pozwoleń formalno-prawnych) rozpoczną się w drugim kwartale 2013 r. i potrwają do drugiego kwartału 2014 r.

Prace budowlane rozpoczną się na przełomie I i II kwartału 2014 r. Zakończenie robót zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2016 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.