Inżynierowie i technicy na wystawie w Bydgoszczy

15.11.2019

„Inżynierowie i technicy w ostatnim 100-leciu Bydgoszczy” to wystawa prezentująca historię i działalność Kujawsko-Pomorskiej OIIB, stowarzyszeń zrzeszonych w Bydgoskiej Radzie FSNT NOT, bydgoskiego oddziału Związku Mostowców RP oraz Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa.

 

 

Wystawę „Inżynierowie i technicy w ostatnim 100-leciu Bydgoszczy” w ramach Bydgoskiego Roku Wolności współorganizowała Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w październiku br. na Moście Staromiejskim w Bydgoszczy.

„Bydgoscy technicy i inżynierowie odegrali znaczącą rolę w budowaniu potencjału Bydgoszczy. Owocem ich działań są wyjątkowe wizytówki miasta, które zdążyły się już na trwałe wpisać w jego krajobraz. Nie cieszylibyśmy się dzisiaj Filharmonią Pomorską, Operą Nova czy Trasą Uniwersytecką, gdyby nie nieoceniony wkład pracy bydgoskich inżynierów i techników, którzy od samego początku uczestniczyli w planowaniu, projektowaniu i realizowaniu tych inwestycji. To w ich głowach powstawały pomysły, z których nadal wszyscy, choć często nieświadomie, korzystamy. Dzięki tej wystawie będziemy mieli okazję lepiej poznać to szczególne środowisko, które każdego dnia pracuje na to, byśmy mogli być dumni z tego, jak wygląda i funkcjonuje nasze miasto” – zapowiadał wystawę Urząd Miasta Bydgoszczy. Duże plansze ze zdjęciami poświęcono Kujawsko-Pomorskiej OIIB, Związkowi Mostowców RP, Pomorsko-Kujawskiej Izbie Budownictwa oraz organizacjom wchodzącym w skład Bydgoskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział przedstawiciele KUP OIIB stowarzyszeń naukowo-technicznych zrzeszonych w FSNT NOT, ZMRP, P-KIB, mieszkańcy miasta, a także bydgoscy urzędnicy, na czele z Rafałem Bruskim – prezydentem Miasta Bydgoszczy. KUP OIIB reprezentowali mgr inż. Renata Staszak – przewodnicząca Okręgowej Rady, pracownicy biura oraz członkowie izby.
Mgr inż. Renata Staszak podkreślała w swoim wystąpieniu ogromne znaczenie istnienia silnego samorządu zawodowego, który – poprzez egzaminy na uprawnienia budowlane, doskonalenie zawodowe czy nadzór nad przestrzeganiem zasad etyki zawodowej – stoi na straży wysokiej jakości usług inżynierów budownictwa, przyczyniając się do rozwoju infrastrukturalnego kraju i, co za tym idzie, podnoszenia poziomu życia całego społeczeństwa.

 

Piotr Gajdowski

 

Czytaj też: Narada rzeczników i sędziów z inspektorami nadzoru budowlanego

XXII Gala Budownictwa na Śląsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.