Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Pilotażowe osiedle modułowe w Poznaniu

21.06.2018

Wmurowano kamień węgielny pod inwestycję nowoczesnego osiedla modułowego „Jasielska”, w połowie września zakończy się montaż konstrukcji, a mieszkania zostaną oddane do użytkowania w marcu 2019 r.

W ciągu niespełna roku przy ul. Jasielskiej 9 powstaną dwa budynki mieszkalne o pięciu poziomach, z garażem podziemnym, łącznie do użytku zostanie oddanych 56 mieszkań o powierzchni ok. 2828 m². Następnie spółka Pekabex Development planuje wybudować kolejne cztery budynki osiedla „Jasielska”.

Zamiarem dewelopera jest stworzenie nowoczesnej inwestycji w skandynawskim stylu, czyli dobrej jakości i ekonomicznej dla mieszkańców. Stworzona przestrzeń ma być przyjazna ludziom – aby podnieść wygodę zadba o elementy małej architektury, osiedlowy plac zabaw, zieleń oraz udogodnienia w postaci stacji napraw dla rowerzystów i miejsca postojowe dla zmotoryzowanych.

– Zastosowanie technologii budownictwa modułowego pozwoli oddać mieszkańcom do użytku gotowe mieszkania w czasie szybszym o 30% niż w technologii tradycyjnej – mówi Robert Jędrzejowski, prezes Zarządu Pekabex S.A.

 

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube