Gotowy na nowe wyzwania zawodowe w STRABAG?

Artykuł sponsorowany

21.09.2020

Czerwone litery STRABAG możecie zobaczyć na wielu realizowanych w Polsce budowach. Stanowią one gwarancję jakości, którą jako część europejskiego koncernu budowlanego zapewniamy już od ponad 30 lat na polskim rynku, na którym jesteśmy jednym z największych generalnych wykonawców i pracodawców. Jakość oferowanych przez nas usług budujemy w oparciu o globalny know-how, wykorzystanie najnowocześniejszych technologii oraz TEAMSWORK – stawiający w centrum pracownika i wzajemne relacje, na których opiera się nasza organizacja.

 

#TEAMSWORK

Łączy nas zaufanie, szacunek, zaangażowanie, niezawodność, partnerstwo, solidarność, skromność, zrównoważony rozwój oraz innowacyjność. Na tych właśnie wartościach opiera się  nasza kultura organizacyjna. Wartości te stanowią fundamenty wszelkich działań w STRABAG. TEAMSWORK – praca zespołowa, jest to podstawa naszego zaangażowania oraz priorytet dla wszystkich pracowników, we wszystkich krajach, w których obecny jest STRABAG. Dzięki współpracy między działami, biurami i budowami, jednostki działające na lokalnych rynkach tworzą jeden globalny TEAM.

 

Stawiamy na rozwój pracowników

Dołączając do naszej organizacji możecie liczyć na bogatą ofertę szkoleń i programów rozwojowych. W STRABAG nieustannie dbamy o to, aby zapewnić naszym pracownikom możliwości rozwoju. Każdy może skorzystać z bogatej oferty obejmującej szkolenia:

 • interpersonalne w ramach Akademii Koncernu np. negocjacje, komunikacja, zarządzanie czasem, rozwiązywanie konfliktów itp.,
 • menedżerskie,
 • techniczne dot. technologii budowlanych,
 • prawne dot. m.in. prawa budowlanego, administracji kontraktem, aspektów zamówień publicznych,
 • ekonomiki przedsiębiorstwa,
 • kursy językowe.

Naszym pracownikom oferujemy rozbudowany system wewnętrznych ścieżek kariery (awanse i nominacje w ramach firmy). To realna szansa na zaplanowanie i realizację kariery w ramach organizacji, w której staż pracy często wynosi 10, 15 czy nawet 20 lat. Tutaj po prostu dobrze się pracuje!

 

Stabilny portfel zamówień

Cały 2020 r. Grupa STRABAG planuje zakończyć wzrostem przychodów o ok. 15-20 proc., w stosunku do roku ubiegłego , w którym przychody wyniosły ponad 4 mld PLN. W dużej mierze jest to możliwe, dzięki odpowiednio skonstruowanemu, dużemu portfelowi zamówień, który utrzymuje się na poziomie 6 mld zł, mówi Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG. Duży portfel zamówień oznacza również zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów różnych dziedzin budownictwa, którzy w STRABAG znajdą z pewnością możliwość dalszego rozwoju swojej zawodowej kariery.

 

Zdywersyfikowane usługi

W roku 1987 rozpoczęliśmy naszą działalność w Polsce, a sztandarową budowlą z tamtego okresu jest warszawski hotel Marriott.  Od tamtej pory realizujemy projekty budowlane, od dużych, skomplikowanych i wymagających nieszablonowego podejścia, po te mniej spektakularne ale równie ważne dla lokalnych społeczności. Działamy praktycznie w każdym obszarze budownictwa, realizując:

 • autostrady i drogi ekspresowe, obwodnice, drogi krajowe, lokalne i ulice,
 • mosty, estakady, wiadukty i tunele,
 • szlaki kolejowe wraz z infrastrukturą techniczną,
 • obiekty użyteczności publicznej, budynki komercyjne, centra logistyczne i obiekty przemysłowe,
 • budowle hydro- techniczne,
 • obiekty ochrony środowiska, składowiska i wysypiska.

Dzięki rozwiniętej sieci własnych wytwórni mieszanek asfaltowych, betonu, laboratoriów oraz kopalń kruszyw jesteśmy w stanie realizować nawet najbardziej skomplikowane projekty infrastrukturalne. Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów (w tym siłami własnymi) i najnowszej generacji parkiem maszynowym. W Polsce Grupa STRABAG zatrudnia ponad 6,5 tys. osób.

Świadczymy również usługi okołobudowlane, realizowane przez spółki z Grupy STRABAG, np. rozwijający się prężnie spółka STRABAG PFF Polska oferująca usługi z zakresu property i facility managmentu czy STRABAG Real Estate, które dokonuje strategicznych inwestycji budowlanych.

Prowadzimy budowy na terenie całego kraju, a zrealizowane, bądź będące w trakcie realizacji projekty, z praktycznie każdego obszaru budownictwa są naszymi najlepszymi wizytówkami.

 

Autostrada A1
Odcinek Zawodzie – Pyrzowice realizowany w okresie marzec 2016 – sierpień 2019 roku, został uhonorowany nagrodą I stopnia w Konkursie Budowa Roku PZITB. Budowa prowadzona była na terenach pustek pokopalnianych, a fragmenty budowanej trasy przebiegają przez teren Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Zastosowaliśmy tu między innymi po raz pierwszy w Polsce technologię prętów z włókna GFRP do zbrojenia nawierzchni.

 

 

Droga ekspresowa S19

W STRABAG ważną rolę pełnią innowacje. Na realizowanym odcinku Janów Lubelski – Lasy Janowskie, który ukończymy pod koniec 2021 r. wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania, w tym technologię Building Information Modelling (BIM), modelowanie cyfrowe oraz system GPS. Wszystko po to by optymalizować prace na etapach od projektu do realizacji i móc sprawnie zarządzać całym procesem budowlanym.

 

 

Linia kolejowa – E30 w Krakowie

Największa realizowana obecnie kolejowa inwestycja w Krakowie – na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej. Prace prowadzimy tu w ścisłym centrum miasta, a jednym z najbardziej spektakularnych i już widocznych obiektów jest pierwszy z trzech mostów kolejowych przez Wisłę, którego przęsło nad nurtem rzeki ma długość 116 m. Łukowa konstrukcja typu „network -arch” to unikalne w skali Polski oraz Europy rozwiązanie inżynierskie.

 

 

Unity Centre w Krakowie   

Historia „szkieletora”, który wpisał się w krakowski krajobraz, sięga lat 70tych. Projekt realizowaliśmy w latach 2017 – 2020 i pod wieloma względami był on wyjątkowy. Plac budowy zlokalizowany w ścisłym centrum miasta wymagał idealnego planowania prac różnych branż, a największym wyzwaniem inżynierskim było wykorzystanie istniejącej konstrukcji wieży – przy wznoszeniu obiektu wykorzystaliśmy tu metodę „ślizgu”. Efekt końcowy możecie już podziwiać będąc w Krakowie.

 

 

Stopień Wodny w Przegalinie

Budujemy nie tylko drogi, koleje i budynki. Zlokalizowany na Wyspie Sobieszewskiej stopień wodny umożliwia przeprawę barek i statków pomiędzy martwą Wisłą i Przekopem Wisły i pełni funkcje przeciwpowodziową. W trakcie remontu śluzy południowej, na której  odbywają się śluzowania,  w ciągu 168 godzin z komory śluzy wypompowano 15tys m3 wody. Pod nadzorem konserwatora zabytków, odtworzyliśmy również elementy zabytkowej śluzy północnej.

 

 

Gotowy na nowe wyzwania zawodowe?

Jeżeli jesteście pewni swoich kompetencji, i posiadacie odpowiednie kwalifikacje – zapraszamy do naszego zespołu.

Naszą ofertę kierujemy do:  inżynierów po budownictwie i innych pokrewnych kierunkach np. inżyniera sanitarna czy elektryka; kierowników robót, budów i projektów, mechaników i monterów pracowników budowlanych oraz specjalistów w obszarze finansowym, administracyjnym i w wielu innych.

Wszystkie oferty pracy publikujemy na naszej stronie: www.strabag.pl/kariera/oferty-pracy

 

Bądź na bieżąco – obserwuj nasze profile na: Facebook, Instagram i LinkedIn.

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in