Forum Rusztowaniowe 2015

01.10.2015

W dniach 5-6 września br. odbyło się w Częstochowie kolejne już Forum Rusztowaniowe zorganizowane przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań.

Miej­sce tegorocznego spotkania – Cen­tralna Szkoła Państwowa Straży Pożarnej (CSPSP) – ściśle związane było z tematem forum, który brzmiał „JAKOŚĆ TO BEZPIECZEŃSTWO”.

Jak podaje Państwowa Inspekcja Pracy (PIP), co roku w czasie pracy na rusztowaniach dochodzi średnio do 120 wypadków, w tym ponad 20 śmiertelnych. Organizatorzy forum uznali zatem, że szczególną uwa­gę należy zwrócić na ścisłą relację pomiędzy tymi liczbami a jakością w procesie produkcji rusztowań i technologii montażu oraz kwestią bezpieczeństwa osób pracujących na rusztowaniach. Aby przybliżyć ten związek, obok bloku seminaryj­nego, podczas którego wypowiadali się przedstawiciele PIP, CSPSP oraz firm rusztowaniowych, zorganizo­wane zostały pokazy ratownictwa. Sfilmowane działania straży pożar­nej – ratowanie ludzi pracujących na rusztowaniach, w czasie gdy w bu­dynku wybuchł pożar – posłużą jako materiał szkoleniowy dający obraz, jak ważne jest zachowanie bezpie­czeństwa przez ludzi pracujących na wysokości, ale również właściwe­go montażu rusztowań wykonanych w technologii zachowującej wymaga­ne przepisami normy.

 

 

Tradycyjnymi elementami forum były uroczysty finał V edycji ogólnopolskie­go Konkursu „Rusztowanie Roku”, odbywający się pod honorowym pa­tronatem PIP, oraz wręczenie medali dla „Zasłużonych dla branży rusztowaniowej”. W ten sposób wyróżnione zostały profesjonalne rozwiązania przy projektowaniu i stawianiu konstrukcji z rusztowań oraz nowatorskie tech­nologie montażu. Laureatami zosta­li monterzy, realizacje, technologie i produkty. Pełna lista nagrodzonych znajduje się na www. rusztowania-izba.org.pl.

 

 

Niezwykle atrakcyjnym punktem spo­tkania był wyjazd do pałacu w Koszę­cinie – wspaniale odrestaurowanego obiektu, który jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Wieczór umiliły zwiedzanie tego pałacu oraz występy artystów „Śląska”.

 

Barbara Mikulicz-Traczyk

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.