Forest jest drugą największą inwestycją HB Reavis w Warszawie. Kompleks dwóch budynków biurowych będzie jedną z najbardziej „zielonych” inwestycji w stolicy.
W Forest znajdzie się 78 000 m² przestrzeni biurowej, a także przeznaczonej pod gastronomię i lokale handlowe w parterach oraz ogólnodostępny zielony dziedziniec, gdzie zasadzonych zostanie blisko 200 drzew i tyle samo krzewów. Kompleks będzie miał największą w Warszawie powierzchnię biurową na jednym piętrze (8000 m²), jak również elastyczną przestrzeń coworkingową.
Forest będzie pokryty przezroczystym szkłem przeciwsłonecznym. Wysokie od podłogi po sufit okna mają specjalną potrójną powłokę srebra, która zapewni pracownikom dobry widok i optymalny komfort termiczny. Elewacja ze szkła umożliwi ponadstandardowy dostęp światła dziennego do wnętrza budynków, a jednocześnie będzie chronić przed zbyt intensywnymi promieniami słońca. Dzięki temu zmniejszy się zużycie energii niezbędnej do ogrzewania obiektów zimą oraz klimatyzacji w lecie, a także możliwe będzie zredukowanie prądu potrzebnego dla sztucznego oświetlenia.
Rozwiązania projektowe przewidziane w kompleksie mają na celu zmniejszenie śladu węglowego budynków poprzez m.in. ograniczenie zużycia surowców oraz wykorzystanie wody deszczowej. Zielone tarasy na dachu pozwolą na odpoczynek na świeżym powietrzu oraz uprawę warzyw. W Forest pracownicy będą mieli dostęp do balkonów i loggi. Projekt jest certyfikowany w międzynarodowych systemach BREEAM, BREEAM Communities oraz WELL.
Plac budowy Forest na jesieni 2020 r.
Na placu budowy kampusu Forest pracuje blisko 400 pracowników, a liczba ta wzrośnie do nawet 700 osób w szczytowym momencie robót. Inwestor – HB Reavis ukończył budowę I etapu od strony ul. Burakowskiej. Z kolei konstrukcja powstającego obok wieżowca w sąsiedztwie Ronda Zgrupowania AK „Radosław” osiągnęła docelową wysokość 120 m.
Budynek, którego realizacja już się zakończyła, ma 23 tys. m² przestrzeni pracy, w tym lokale usługowe i gastronomiczne na parterach. Elementy fasady są nieregularnie pokryte odcieniami brązu naśladującymi korę drzewa. Wyjścia na tarasy i donice na dachu oraz czerpnie powietrza na patio wyłożone zostały kortenem, czyli stalą która zależnie od pory roku mieni się barwami od czerwieni, przez pomarańcz, po brąz.
W ramach projektu HB Reavis wyremontuje również część ulicy Burakowskiej, łącznie z miejscami postojowymi i chodnikami oraz zasadzi też szpaler 6-metrowych drzew. Obok budynków powstanie też nowa ścieżka rowerowa. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Piaskową powstanie zielona przestrzeń. Przebudowa realizowana jest zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania i w uzgodnieniu z Urzędem Dzielnicy Wola.
Budowa całego kampusu, którego projekt przygotowała pracownia HRA Architekci, zakończy się pod koniec 2021 r.
Czytaj także:
Warszawski wieżowiec The Bridge – przygotowania do budowy
Biurowiec Skyliner z „żyletką” – ciekawa elewacja warszawskiego wieżowca
Giant Office – nowa inwestycja biurowa w Poznaniu